Lena Dunham i Jemima Kirke bez retuszu
Lena Dunham i Jemima Kirke w kampanii bielizny Lonely / fot. materiały prasowe

Lena Dunham i Jemima Kirke bez retuszu

Aktorki z serialu „Dziewczyny” wzięły udział w wyjątkowej kampanii dla marki Lonely.
28.08.2016

Zdjęcia reklamowe bielizny bez retuszu? Da się! Kilka dni temu pisaliśmy, że Aerie, linia należąca do American Eagle Outfitters, wypuściła kolejną kampanię bez użycia Photoshopa. Zrezygnowała z niego także nowozelandzka marka Lonely.

Do współpracy zaprosiła gwiazdy popularnego serialu Dziewczyny, które już na jego planie propagowały podejście do swojego ciała bez kompleksów. Lena Dunham i Jemima Kirke zaprezentowały się w najnowszej kolekcji bielizny na zdjęciach zupełnie bez retuszu. To część kampanii Lonely Girls Project, wykorzystującej także fotografie innych, nieznanych dziewczyn.

Zdjęcia są bardzo realistyczne, ponieważ modelki, ubrane w bieliznę marki, uchwycone zostały w codziennych sytuacjach i sfotografowane we własnych mieszkaniach. Na przykład podczas robienia makijażu. Nie wygląda to jak typowy lookbook mający promować kolekcję. Kampania
Lonely to raczej swego rodzaju manifest, który zwraca uwagę na powszechne idealizowanie kobiecego ciała i traktowanie kobiet w kategorii obiektu seksualnego. Dzięki zdjęciom nie poddanym obróbce, promującym naturalność, bieliźniana marka pomaga zaakceptować siebie i poczuć się swobodniej we własnym ciele.

Zobacz także: Przegląd najmodniejszej koronkowej bielizny!

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie