Cara Delevingne – 10 faktów, które musicie znać
fot. Getty Images

Moda

Cara Delevingne – 10 faktów, które musicie znać

Jedna z najbardziej szalonych postaci modelingu obchodzi dziś 25. urodziny. Czy są rzeczy, których o Carze Delevingne jeszcze nie wiecie? Sprawdźmy!
12.08.2017

1. Urodziła się w Londynie 12 sierpnia 1992 roku, jako córka Pandory i Charlesa Delevingne. Jej mama jest osobistą stylistką w domu towarowym Selfridges, a tata deweloperem. Ma dwie starsze siostry – Chloe i Poppy.

2. Jej rodzicami chrzestnymi są aktorka Joan Collins oraz Nicholas Coleridge, prezes Condé Nast International.

3. W dzieciństwie marzyła o zostaniu gwiazdą Disney Channel. Wymarzona rola? Hannah Montana. Poza tym chciała być superbohaterką lub dentystką.

4. Została odkryta w wieku 15 lat przez Sarah Doukas, właścicielkę Storm Models – tę samą, która przed laty na lotnisku wypatrzyła Kate Moss. Tym razem było łatwiej, bo Cara chodziła do szkoły z córką słynnej agentki. Tak naprawdę jednak debiut w modelingu zaliczyła w wieku zaledwie dziesięciu lat, gdy wystąpiła w sesji autorstwa Bruce Webera we włoskiej edycji magazynu Vogue.

5. W ubiegłym roku ze strony Storm Models po ośmiu latach zniknął jej profil, co miało oznaczać, że najmłodsza spośród sióstr Delevingne kończy karierę w modelingu. Jak się jednak okazało, rezygnuje jedynie z pokazów mody, bo pragnie poświęcić się aktorstwu. Mogliśmy zobaczyć ją już m.in. w filmie Papierowe miasta. W 2012 roku wcieliła się w postać księżniczki Sorokiny w Annie Kareninie, zagrała także w obrazie Twarz anioła.

6. Spędzanie czasu na planach filmowych to nie jedyna pasja modelki, która – jak się okazuje – ma wiele talentów. Od 13. roku życia Cara komponuje muzykę, świetnie gra na perkusji i gitarze, śpiewa, a także beatboxuje. Kiedy miała siedem lat, zaoszczędzone 700 dolarów przeznaczyła właśnie na bębny.7. Wciąż mieszka z rodzicami, którzy w domu mówią do niej Monster. Za członka rodziny Cara uznaje także swojego królika Cecila, który ma własne konto na Instagramie.

8. Uwielbia grę Call of Duty. Ma nawet własny hełm, a jej nick to Caradele.

9. W 2013 roku zastrzegła swoje imię i nazwisko jako znak towarowy.

10. W przyszłości chciałaby założyć własną wytwórnię płytową, by dać szansę zaistnieć w tym biznesie wielu swoim utalentowanym znajomym.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo