Pierwsza ekologiczna kolekcja Zary
#JoinLife – ekologiczna kolekcja Zary / fot. materiały prasowe

Pierwsza ekologiczna kolekcja Zary

Od jesieni w ofercie marki znaleźć można ubrania wykonane z tkanin przyjaznych środowisku.
12.10.2016

Może to odpowiedź na H&M Conscious Collection (proekologiczną linię, jaką regularnie od 2011 roku na rynek wypuszcza szwedzki gigant odzieżowy), a może reakcja na coraz silniej zarysowujący się trend na życie w zgodzie z naturą? Jedno jest pewne: od jesieni ultrapopularny hiszpański brand Zara może poszczycić się kolekcją #Join Life, zgodną z ideą mody zrównoważonej. Oznacza to, że wszystkie ubrania wchodzące w jej skład uszyte zostały z tkanin wyprodukowanych w taki sposób, by jak najmniej wpływało to na środowisko – z bawełny organicznej, wełny pochodzącej z recyklingu oraz tencelu (oddychającego materiału z celulozy drzewnej).

W
kolekcji znaleźć można długie płaszcze, sukienki w stylu safari, szerokie spodnie, eleganckie koszule i efektowne bluzki (z rękawami wykończonymi falbaną lub seksownym dekoltem w łódkę), a także kombinezon. Wszystkie mają klasyczne, stonowane kolory. Ceny – przystępne, zwłaszcza jak na modę ekologiczną: od 199 do 599 zł.

Przy okazji warto wspomnieć, że
Zara zaczęła korzystać z odnawialnych źródeł energii, a także używać pudełek z makulatury. Sceptycy mogą posądzać markę o greenwashing, czyli działania mające przedstawić ją w bardziej korzystnym świetle, a proekologiczne tylko pozornie. Jeśli jednak pomyślimy o skali działalności hiszpańskiego giganta, może się okazać, że ostatnie decyzje marki to nieco więcej niż tylko kropla w morzu.

Zobacz też: Jak kupować modę eko?

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie