10 ekscentrycznych zwyczajów Karla Lagerfelda
fot. Getty Images

10 ekscentrycznych zwyczajów Karla Lagerfelda

Związanych między innymi ze spaniem, jedzeniem i fryzurą.
19.02.2019

1. Projektant sypiał w białej, popelinowej koszuli nocnej do kostek. Gdy się budził, chodzi w niej przez kilka godzin, a ubierał się dopiero koło południa.

 

2. Używał jednocześnie czterech iPhonów, choć zarzekał się, że nie lubi nowych technologii i nie najlepiej sobie z nimi radzi.

 

3. Nigdy nie pijał niczego gorącego. Od rana do nocy wystarczała mu coca-cola (dietetyczna!).

 

4. Włosy związywał tak mocno, że – jak zdradza jego osobisty kierowca – nawet podczas jazdy kabrioletem fryzura mistrza pozostawała nienaruszona.

 

5. Włosy wybielał, ponieważ nie lubi szarych. Używał do tego suchego szamponu Klorane.

 

6. Miał dwa domy tuż obok siebie: jeden do spania i rysowania, w drugim jadał kolacje i spotykał się z ludźmi.

 

7. Jego śniadanie zawsze wyglądało tak samo: dwa koktajle proteinowe, przyrządzone przez osobistego lekarza, i jabłka gotowane na parze.

 

8. Obiad jadał w towarzystwie swojej kotki Choupette. Jest dobrze wychowana i nie dotykała jedzenia pana. Nie używała też jego iPhonów, ma za to własnego iPada i podobno dobrze sobie radzi z jego obsługą.

 

9. Do kolacji Karl Lagerfeld siadał zwykle ze swoim szoferem, a zarazem sekretarzem. W domu, nie przepadał bowiem za restauracjami. Żeby wyjść na miasto, musiałby się przebrać, a bardzo tego nie lubił.

 

10. Uwielbiał nieme filmy. Jego ulubiony, który oglądał na okrągło, to Gabinet doktora Caligari z 1920 roku – mroczna opowieść o wędrownym hipnotyzerze. W prywatnej bibliotece Lagerfelda jest 300 tysięcy książek.

 

Zobacz także: Najlepsze cytaty Karla Lagerfelda.

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie