Gucci łamie schematy
Kampania Gucci Pre-fall 2017 / fot. Glen Luchford

Gucci łamie schematy

Niezłe poruszenie!
13.04.2017

Kampania inna niż wszystkie

Podskoki, szpagaty, obroty – wszystko to widzimy w najnowszej kampanii włoskiego domu mody na sezon Pre-fall 2017. Kampanii zupełnie innej niż te, do jakich się przyzwyczailiśmy. Koniec wystudiowanych póz, niech żyje radość i dobra zabawa. W dodatku na zdjęciach próżno szukać choćby jednego białego modela (czyżby to odpowiedź na zarzuty o dyskryminację rasową w branży?).

 

Alessandra Michele, dyrektora artystycznego marki, zainspirowały zdjęcia malijskiego artysty Malicka Sidibé, który w latach 60. dokumentował nocne życie w Bamako, stolicy Mali. Projektant, zafascynowany nieograniczoną autoekspresją, jaką dają ludziom muzyka i taniec, odtworzył ten nastrój, jednocześnie nawiązując do soulowego ducha Londynu lat 60.

 

Co znajdziemy w kolekcji Gucci Pre-fall 2017?

Nie mniej ożywcze są same stylizacje – warstwowe i eklektyczne, a przy tym krzyczące kolorami i zwieńczone pełną przepychu biżuterią (pierścieniami XXL, okazałymi naszyjnikami, zdobionymi kolczykami i chokerami, jakich do tej pory nie zrobił nikt). Królują spektakularne wzory i ubrania sportowe, przekornie zestawione z wylansowanymi przez Gucci fasonami retro. Są i jego ulubione bomberki – tyle że tym razem mieniące się cekinami, garsonki rodem z lat 70. oraz diamentowe okulary. Mieszanka wybuchowa, zwłaszcza że między ekstrawagancko ubranymi gośmi imprezy przechadzają się… legwany i kameleony. To trzeba zobaczyć!

 

Memy od Gucci!

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie