Bądź jak paryżanka – i omijaj te trendy z daleka
fot. Getty Images

Bądź jak paryżanka – i omijaj te trendy z daleka

Czego nie włożyłaby żadna stylowa Francuzka?
08.04.2017

Była modelką, przez 10 lat muzą Karla Lagerfelda, pozowała do popiersia Marianny. Choć urodziła się w Saint Tropez, stała się uosobieniem paryskiego szyku. I ekspertem w kwestii: jak wyglądać jak paryżanka. Jej podręczniki stylu stają się światowymi bestsellerami. Prawdziwy styl – według Ines de la Frassange – polega na tym, by znaleźć odpowiedni balans między rock'n'rollowym szaleństwem a mieszczańskim sztywniactwem. Bawić się modą, ale z wdziękiem omijać pułapki, które ona zastawia, często w postaci nowych trendów. Czego paryżanka nie będzie nosić w sezonie na wiosnę i lato 2017?

 

Legginsy

Co na to Ines de la Frassange? Dopuszczalne tylko wtedy, „gdy masz 11 lat i sportowo uprawiasz taniec (…) Od biedy są do zniesienia w zestawieniu z bardzo długim swetrem o dużych oczkach, ale taki strój to już styl cocooning, dlatego nasza dobra rada – zostań w domu”.

 

Podrabiana torebka

Co na to Ines de la Frassange? Nawet jeśli udaje najnowszy projekt Karla Lagerfelda – dajmy na to: Chanel Gabrielle – podróbka zawsze będzie wyglądać tanio. „Jest o wiele mniej stylowa niż bawełniana torba na zakupy, która ma ten plus, że jest prawdziwa”.

 

Spódnico-spodnie

Co na to Ines de la Frassange? Choć culottes kojarzą się bardzo francusko, ikona paryskiego szyku przed nimi przestrzega: „Zalecane przede wszystkim dla kobiet, które wychodząc z domu, chcą mieć święty spokój”.

 

Crocsy

Co na to Ines de la Frassange? Pojawiły się w tym roku na wybiegach u Christophera Kane'a, ale paryżanki to do gumowych butów nie przekona. „Nawet jeśli chodzi o trzyletnie dziecko i jeśli jest to wymagane obuwie w żłobku – nie należy ulegać. Styl kształtuje się od najmłodszych lat”.

 

T-shirt z kotkiem

Co na to Ines de la Frassange? Choć na pokazach Dolce & Gabbana aż roiło się od kotków, w Paryżu kocie printy nie zrobią kariery. „Nie jesteśmy przekonane, czy nadrukowany kociak powali mężczyznę. W takiej sytuacji lepiej postawić na tygrysa”.

 

Mieszanina prążków

Co na to Ines de la Frassange? Nawet wiosenna kolekcja Sacai jej nie przekona. „Można je zobaczyć w magazynach modowych, ale wyjęte z ich łamów zderzenia prążków nie działają na naszą korzyść”.

 

Mom dżins

Co na to Ines de la Frassange? Nastolatki nie będą zachwycone – tak lubiany przez nie ostatnio fason nie spełnia wymogów, które dyktuje paryski szyk. „Skoro i tak stronimy od ulegania trendom, nie ma mowy, byśmy poddały się temu, który deformuje naszą sylwetkę”.

 

Więcej modowych wskazówek i gotowe zestawy ubrań na każdą okazję znajdziecie w książce Ines de la Fressange i Sophie Gachet „Paryski szyk. Look book.”, Rebis 2017.

 

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie