Torba Balenciaga wygląda dziwnie znajomo
Torba Balenciaga z kolekcji wiosna-lato 2017 / fot. ImaxTree / agencja Free

Moda

Torba Balenciaga wygląda dziwnie znajomo

Francuski dom mody przygotował swoją wersję niebieskiego shopera z Ikei.
19.04.2017

45 tysięcy razy droższa!

Kiedy internauci zobaczyli zdjęcia najnowszej Wielkiej torby na zakupy Arena z wiosenno-letniej kolekcji Balenciagi, nie mieli wątpliwości, że Demna Gvasalia, dyrektor artystyczny słynnego domu mody, inspirował się niebieską Fraktą, którą znajdziemy w każdym sklepie Ikei


Obie torby są duże, intensywnie niebieskie i mają po dwie pary uchwytów – krótsze i dłuższe. Oczywiście znajdziemy też różnice. Torba z Ikei jest wykonana w 100 procentach ze sztucznego tworzywa, a Arenę włoscy rzemieślnicy szyją z odpowiednio spreparowanej (charakterystyczne marszczenie na powierzchni) licowanej skóry jagnięcej. Jednak największe wrażenie robi przepaść cenowa dzieląca obie torby – Frakta kosztuje 1,99 zł, a za podstawową wersję niebieskiej Areny trzeba zapłacić ponad 45 tysięcy razy więcej (kosztuje ok. 90 tys.)! Za dodatkową opłatą możemy zamówić model premium, wyposażony w suwak i klamerkę, a co najważniejsze odpowiednio duże logo. 

 Podczas gdy dom mody Balenciaga nie ustosunkował się do sugestii, że Arena to kopia Frakty, głos zabrali przedstawiciele firmy Ikea. Jej rzecznik oświadczył, że podobieństwo traktują jako wielkie wyróżnienie i dodał, że przecież ma nic równie wszechstronnego jak wielka niebieska torba.
 

Fakt, że „Wielka torba na zakupy Arena” ujrzała światło dzienne, nie dziwi, kiedy przyjrzymy się wcześniejszym projektom Gvasalii – T-shirtowi z logo DHL czy nowej wersji Levisów. 

Nie dalej jak w tym roku Balenciaga wprowadził na rynek torbę przypominającą foliowe opakowanie na koc, a do kolekcji jesień-zima 2016 włączył olbrzymie torby w kolorowe pasy do złudzenia przypominające te, w których w Tajlandii nosi się... pranie. 

 

10 torebek, które zmieniły modę!

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo