W zapowiedzi najnowszej kampanii Gucci wystąpili... Obcy!!!
źródło: Instagram.com/gucci

W zapowiedzi najnowszej kampanii Gucci wystąpili... Obcy!!!

A dom mody został oskarżony o plagiat.
24.04.2017

Kosmos!

W czwartek wieczorem na Instagramie włoskiego domu mody pojawiły się krótkie filmiki autorstwa Glena Luchforda, będące zapowiedzią kampanii na jesień-zimę 2017/2018 roku. W rolach głównych – przybysze z Kosmosu (a czasem w ogóle nie wiadomo skąd, grunt, że wyglądający dość niecodziennie, nawet jeśli deklarowali, że są mieszkańcami Ziemi) różnych płci i w różnym wieku (od 2 do 7000 lat, choć niektórzy się nie przyznali). To kandydaci na modeli, którzy wzięli udział w castingu i zostali sfilmowani przez Gucci. Recytowali poezję, filozofowali o życiu, chwalili się znajomością niezliczonej ilości języków... Co jeszcze nam pokażą, nie wiadomo, ale i tak jest o nich głośno.

 

Czy Gucci kopiuje?

Niestety nie tylko w kontekście, na jakim domowi mody by zależało. Gucci został bowiem oskarżony o plagiat (także za pośrednictwem Instagrama – i to właśnie tam rozgorzała dyskusja). Głos w sprawie pomysłu zabrał student projektowania prestiżowej londyńskiej uczelni Central Saint Martins, Pierre-Louis Auvray, który wcześniej, podczas jednego ze szkolnych pokazów, wypuścił na wybieg ufoludki. W dodatku, jak podkreśla, miały łudząco podobne uszy.

 

 

Alessandro Michelle, dyrektor kreatywny włoskiego domu mody, zaprzecza jednak, by wcześniej coś podobnego widział. „Ludzie robią wiele hałasu o nic, to smutne”, powiedział. „Zbieżność z pomysłem Auvraya jest przypadkowa”, tłumaczy. „Mnie zainspirowały własne wspomnienia, filmy z lat 70. ze Star Trekiem na czele (oglądałem go chyba milion razy), roboty, odległe galaktyki, a pomysł kiełkował w mojej głowie od wielu miesięcy. W końcu takie przedsięwzięcie wymaga czasu, niełatwo je szybko zorganizować”, tłumaczy. Projektant dodał, że chętnie spotka się z młodszym kolegą po fachu, żeby wyjaśnić sprawę.

 

Tymczasem zobaczcie wybrane wideo Gucci:

 

https://www.instagram.com/p/BTGuR0Ylnt5/?taken-by=gucci

 

Gucci łamie schematy!

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie