Oszałamiająca suknia ślubna dla tajemniczej katarskiej księżniczki
źródło: Instagrma.com/michael5inco/

Moda

Oszałamiająca suknia ślubna dla tajemniczej katarskiej księżniczki

Każda panna młoda zaprzedałaby duszę za taką kreację
02.05.2017

Przysłowie mówi, że suknia panny młodej utkana jest z jej marzeń. Ale w tym przypadku rzeczywistość wyraźnie je przerasta.

Oto suknia ślubna zaprojektowana przez Michaela Cinco i wykonana w jego atelier w Dubaju. Nad tą wyjątkową kreacją haute couture pracował zespół siedmiu wysoko wykwalifikowanych krawcowych. Suknię z gigantycznym trenem w całości uszyto ręcznie i choć nie wiemy, jak długo powstawała, efekt zapiera dech w piersiach.

Nazwisko panny młodej zostało utrzymane w tajemnicy, jednak jesteśmy pewni, że kiedy przybędzie na ceremonię zaślubin, usłyszy, jak goście unisono wzdychają z zachwytu...

Urodzony na Filipinach, 46-letni Cinco jest nie tylko ulubionym projektantem zamożnych panien młodych z Bliskiego Wschodu. Stroje zamawiają u niego księżniczki krwi oraz prawdziwe gwiazdy, również te jaśniejące w social mediach.

Własną markę założył w 2003 roku i od razu zdobył renomę dostawcy kreacji na czerwony dywan. Ubierał Beyoncé, Rihannę, Mariah Carey, Jennifer Lopez, i zdobywczynię tytułu Miss Universe 2016 – Pię Wurtzbach. Jak sam mówi o swoich projektach, „z pozoru ciężkie, a unoszą się w powietrzu. To kreacje dla koronowanych głów, jeśli nie przez urodzenie, to przez małżeństwo. Wyglądają na drogie, bo po prostu takie są”.

Z ostatnim zdaniem wypowiedzi projektanta trudno polemizować. Ceny sukien jego autorstwa rozpoczynają się od równowartości 50 tysięcy złotych, a za ślubne trzeba zapłacić nawet 1,5 mln zł.

Cóż, większość z nas może tylko o nich marzyć...

 


Najdroższe suknie ślubne na świecie.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo