Antyczna Grecja Karla Lagerfelda na pokazie Chanel Cruise
Pokaz Chanel Cruise 2018 / fot. Getty Images

Moda

Antyczna Grecja Karla Lagerfelda na pokazie Chanel Cruise

...który odbył się w Paryżu.
04.05.2017

Podróż w czasie

Po prezentacji kolekcji w różnych zakątkach świata, m.in. na Kubie, w Dubaju czy w Rzymie, Karl Lagerfeld postanowił w tym roku wrócić do korzeni i rodzinnego miasta domu mody Chanel. Pokaz Cruise 2018 odbył się zatem w paryskim The Grand Palais. Przyzwyczajeni do tego, że projektant dokonuje rzeczy niemożliwych (np. zabiera gości w kosmiczną podróż), nie jesteśmy zdziwieni, że na jeden wieczór zamienił halę w... ruiny antycznej Grecji.

 

 

#CHANELCruise

A post shared by CHANEL (@chanelofficial) on May 3, 2017 at 3:36am PDT

Grecka bogini

Starożytna Grecja była motywem przewodnim zarówno dekoracji wybiegu, jak i całej kolekcji The Modernity of Antiquity. Jedwabne sukienki maxi, szczególnie białe ze złotymi akcentami, przywodziły na myśl greckie boginie. Ale nie zabrakło także sylwetek typowych dla Chanel, m.in. kostiumów, gładkich i we wzory. Pojawiły się też luźne tuniki, dopasowane sukienki midi w paski oraz plisowane dzwony. Wśród wiodących barw – kolory ziemi, ale również biel, czerń i granat.

 

 

@camhrl @vittoceretti #CHANELCruise

A post shared by CHANEL (@chanelofficial) on May 3, 2017 at 12:59pm PDT

Diabeł tkwi w szczegółach

Dopełnieniem każdej sylwetki były gladiatorki... w wersji Chanel, czyli skórzane sandały wiązane przed kolano w mocnych kolorach, m.in. różu, pomarańczy oraz turkusie. Biżuteria to jak największa ilość łańcuszków, ciężkich bransoletek oraz opasek na włosy – oczywiście złotych. Wszystkie elementy tworzyły spójną całość. Zobaczcie detale z pokazu oraz sylwetki z tegorocznego Chanel Cruise!

 

fot. Getty Images

fot. Getty Images

fot. Getty Images

 

Pokaz kolekcji Chanel jesień-zima 2017/2018.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo