Nowa marka na polskim rynku! Poznajcie We Are Knitters
We Are Knitters / fot. Rosa Coppado

Nowa marka na polskim rynku! Poznajcie We Are Knitters

Najnowszy trend DIY!
28.06.2017

Jeśli macie bzika na punkcie swetrów o grubych splotach, mięsistych szali i czapek XXL, mamy dobrą wiadomość. Na polskim rynku właśnie pojawiła się marka, dzięki której możecie stać się ich posiadaczkami. Ale nie od razu. Najpierw będziecie musiały je same zrobić na drutach! We Are Knitters, bo o tej firmie mowa, zapewni Wam jednak wszystko, czego potrzebujecie: wybrany przez Was wzór wraz z dokładną instrukcją, jak go odtworzyć, druty, włóczkę i specjalną igłę do zszywania poszczególnych części robótki. A także dostęp do filmików instruktażowych, dzięki którym poszerzycie swoje dziewiarskie umiejętności. Bo nie da się ukryć, że podstawy robienia na drutach warto znać, zanim sięgniemy po produkty marki. Na pewno jest na to moda. Nie bez przyczyny mówi się, że dzierganie to nowa joga. A z drutami w rękach można spotkać już nie tylko babcie, ale i... fashionistki (zwłaszcza, że ręcznie robione swetry i akcesoria królują teraz także na największych światowych wybiegach).

 

Kampania Bereniki Czarnoty na wiosnę-lato 2017

 

Pomysł na We Are Knitters narodził się właśnie podczas takiego spotkania. María José Marín i Alberto Bravo, założyciele marki, natknęli się na robiącą na drutach dziewczynę w metrze. To zainspirowało ich do stworzenia swojego biznesu. Zresztą przeczytajcie, co sami mają do powiedzenia (wywiad tylko na HarpersBazaar.pl!). A następnie zajrzyjcie na stronę marki Weareknitters.pl. To właśnie tam kupicie gotowe zestawy do dziergania, a także pomocne przy tym akcesoria.

 

Jak to się zaczęło?

Idea stworzenia We Are Knitters narodziła się podczas naszej podróży do Stanów Zjednoczonych. Jakieś 8-9 lat temu odwiedziliśmy przyjaciela, który mieszka na stałe w Nowym Jorku. Spacerując po nowojorskich ulicach, niemal na każdym kroku spotykaliśmy ludzi robiących na drutach – w kawiarniach, parkach czy komunikacji miejskiej. Byliśmy zaskoczeni widokiem specjalnych sklepów pełnych wełny w rozmaitych kolorach i różnych rodzajów drutów do dziergania. Jednak największe wrażenie zrobiła na nas młoda dziewczyna dziergająca w metrze fluorescencyjną włóczką. To był zniewalający widok! Wtedy zdaliśmy sobie sprawę, że Ameryka oszalała na punkcie robienia na drutach! Po powrocie do Hiszpanii uświadomiliśmy sobie, że u nas taki trend praktycznie nie istnieje. Zaczęliśmy przeszukiwać internet i znaleźliśmy firmy produkujące druty, ale były one zwyczajne i standardowe. Zainspirowani tym co zobaczyliśmy w USA postanowiliśmy, że stworzymy swoją własną nowoczesną i zabawną markę dla fanów dziergania!

María (dla przyjaciół Pepita) i Alberto, założyciele We Are Knitters 

 

Powołanie do życia firmy specjalizującej się w produkcji zestawów do dziergania to odważny pomysł. Mieliście obawy by zacząć?

Na początku trochę obawialiśmy się porażki. Nie byliśmy pewni, czy tak ryzykowny pomysł może się udać. Jednak naprawdę uwierzyliśmy w projekt i byliśmy zdecydowani poświęcić dla niego wszystko. Dzięki naszym wcześniejszym doświadczeniom zawodowym byliśmy przyzwyczajeni do długich godzin pracy i koncentracji na osiąganiu jak najlepszych wyników. Nasza determinacja i zawodowa dyscyplina pomogły nam odnieść sukces i doprowadziły do powstania We Are Knitters.

 

Jak Wasi przyjaciele zareagowali na wiadomość o tym, że chcecie porzucić pracę i zająć się produkowaniem drutów? 

Początkowo byli bardzo zaskoczeni i naprawdę przerażeni! Myśleli, że zwariowaliśmy albo, że jesteśmy przemęczeni i wypaleni zawodowo. Dużo osób nie brało nas na poważnie, ale kiedy daliśmy im do zrozumienia, że nasza decyzja jest świadoma i przemyślana, uwierzyli w naszą ideę i dali nam ogromne wsparcie.

 

Co sprawia, że dzierganie jest takie niezwykłe? Dlaczego warto zacząć robić na drutach?

Dzierganie nazywane jest jogą XXI wieku – pozwala się zrelaksować, wyciszyć i odnaleźć wewnętrzny spokój. Podczas robienia na drutach możemy odprężyć się po długim dniu i zapomnieć o wszystkich troskach, jakich dostarcza nam codzienność. Nauka robienia na drutach wymaga od nas skupienia i zaangażowania. Jednak kiedy już się nauczymy to będziemy czerpać z tej umiejętności nieustanne korzyści.

 

Hit sezonu: kardigany Alanui!

 

Skąd pochodzi wełna i inne wykorzystywane przez Was materiały? 

Wykorzystujemy wyłącznie naturalne wełny, bawełnę Pima, wełnę merynosów i Baby Alpaca, które pochodzą w 100% z Peru. Jasne, intensywne kolory nie występują w naturalnych barwnikach, niemniej jednak dbamy o to aby wszystkie procesy produkcji były zgodne ze standardami ekologicznymi. Kilka razy odwiedziliśmy Peru, aby zobaczyć warunki, w których żyją owce i mieć pewność, że sposób ich hodowli jest zgodny ze wszystkimi normami.

 

Jaki będzie następny krok marki We Are Knitters? Czy możecie powiedzieć coś o swoich planach na przyszłość?

Stopniowo pracujemy nad rozwijaniem działalności w krajach, w których obecnie działamy. Jesteśmy także otwarci na nowe rynki. W tym roku wchodzimy nie tylko do Polski, ale także do krajów skandynawskich. Cieszymy się, że mamy możliwość rozszerzania działalności na nowe rynki. Chcielibyśmy szerzyć ideę marki We Are Knitters i sprawić, że ludzie na całym świecie będą mogli zakochać się w dzierganiu dzięki naszym produktom. 

A w naszej galerii zobaczcie kampanię We Are Knitters zrealizowaną przez hiszpańską fotografkę mody, Rosę Copado (która pojawia się także w roli modelki).

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie