Cyvonyuk: Modne spojrzenie na klasykę
CYVONYUK / fot. materiały prasowe

Moda

Cyvonyuk: Modne spojrzenie na klasykę

Ubrania okiem architekta
27.07.2017

„To ogromna satysfakcja, kiedy coś, co widziałeś tylko w wyobraźni, staje się nagle rzeczywistością” – słowa Prabala Gurunga stały się mottem Aleksandry Cywoniuk, która na przełomie 2016 i 2017 roku spełniła swoje dziecięce marzenie i założyła własną markę odzieżową CYVONYUK.

 

Bazaar odkrywa: Dorota Kos: Biżuteria, która igra ze światłem

Choć z wykształcenia jest architektem, od najmłodszych lat ciągnęło ją w stronę mody. Szybko przestało jej wystarczać podkreślanie osobowości i nastroju za pomocą stroju. Chciała także nauczyć się rzemiosła – projektowania mody, konstrukcji i szycia. A kiedy zdobywała kolejne doświadczenia, w głowie kiełkował jej pomysł na markę.

„W projektowaniu najważniejsze i jednocześnie najtrudniejsze jest poznanie siebie”, mówi Aleksandra. Jej samej pomogły w tym właśnie studia architektoniczne, które nauczyły ją wrażliwości artystycznej i intuicji, ale także pokory i ciężkiej pracy. „Zachowałam kreatywność, ale nie bujam w obłokach”, dodaje. I doskonale widać to w jej projektach. Ubrania są bardzo funkcjonalne, utrzymane w duchu klasycznej elegancji, ale z modnym twistem. Zachwycają proporcjami i umiejętnie przemycają najświeższe trendy (falbany, przeskalowane rękawy, zestawienie czerni i granatu). Eleganckim spodniom, bluzkom i koszulom luzu dodają sportowe akcenty – lamówki i suwaki. Mimo to ubrania CYVONYUK doskonale nadają się do pracy, nawet w miejscach, gdzie obowiązuje dość formalny dress code. „Chciałam wprowadzić na polski rynek modę, która jest swobodna, ale ma klasę”, mówi projektantka. Połączyć lekkość i nonszalancję z odrobiną luksusu. I nie da się ukryć, że ten cel udało się osiągnąć. Jakie są kolejne?

 

Minimalistyczne torby Linjer

 

Poszerzenie oferty marki o dodatki, a następnie także o elementy wyposażenia wnętrz. „To bardzo poważne przedsięwzięcie i trzeba się do tego dobrze przygotować. To mój plan na przyszłość, choć na razie odległy”, deklaruje projektantka. Coś nam się jednak wydaje, że nie będziemy musiały czekać zbyt długo.

 

Bluzka z długimi mankietami dostępna na: www.cyvonyuk.com

A post shared by Cyvonyuk (@cyvonyuk) on Apr 5, 2017 at 10:53am PDT

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo