Klasyczne białe koszule odchodzą w zapomnienie?
fot. mango.com

Moda

Klasyczne białe koszule odchodzą w zapomnienie?

Wiemy, co nosić zamiast nich
04.08.2017

Jeśli macie choć jedną w swojej szafie (a na pewno tak jest), nie martwcie się, nie trzeba się jej pozbywać. To ponadczasowy klasyk, który chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Chociaż... tego lata lepiej od niej odpocząć. Zwłaszcza, że projektanci wymyślili alternatywę.

 

Kampania Wólczanki na wiosnę-lato 2017

 

Co nosić zamiast białej koszuli?

Jeśli białe koszule na guziki pojawiały się na wybiegach, to chyba wyłącznie w wydłużonej wersji, tak by z powodzeniem mogły zastępować sukienki, jak na pokazie marki Joseph. Albo z przeskalowanymi bufiastymi rękawami (to pomysł Jacquemusa). W modzie króluje bowiem dekonstrukcja i to ona jest powodem całego zamieszania. Koszule są więc asymetryczne (sprawiają wówczas wrażenie, jakbyśmy pomyliły się przy zapinaniu) albo uszyte z kilku różnych tkanin. Zdobią je ultramodne w tym sezonie paski – najczęściej biało-niebieskie – albo wycięcia eksponujące fragmenty ciała (brzuch lub ramiona). A mankiety i kołnierzyki przyjmują rozmiary XXL. Im dziwniej, tym lepiej. A przy tym nie mniej elegancko, niż w przypadku „zwykłej” bluzki do biura.

 

Najlepsze stylizacje blogerek: Sezon na koszulę

 

Zdekonstruowane koszule zakładamy na gołe ciało, nosimy w duecie z ołówkowymi spódnicami albo z szerokimi spodniami w tym samym stylu (skojarzenie z piżamą zamierzone). Co nie znaczy, że to jedyne możliwości. Eksperymenty dozwolone. W końcu o to chodzi w tym trendzie! 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo