Słyszałyście już o sekretnej kolekcji Zary?
Zara, Shape the invisible / fot. zara.com

Moda

Słyszałyście już o sekretnej kolekcji Zary?

Wow! Jesteśmy pod wrażeniem
04.08.2017

Nawet jeśli jesteście wiernymi klientkami sklepu internetowego hiszpańskiej sieciówki, pojawienie się tej kolekcji mogło umknąć Waszej uwadze (oczywiście w ferworze zakupów). Jeśli jednak ponownie wejdziecie na stronę marki w menu znajdziecie specjalną zakładkę – „Shape the invisible”. Taki właśnie tytuł nosi najnowsza kolekcja Zary, jedna z najbardziej intrygujących w historii marki. Nic zresztą dziwnego, bo to dzieło absolwentów renomowanych szkół projektowania ubioru – Królewskiej Akademii w Antwerpii, nowojorskiej Parsons, EnsAD w Paryżu i Uniwersytetu Kingston w Londynie – w sumie 60 młodych twórców. Wśród nich znalazła się jedna Polka – Katarzyna Cichy. Każdy z nich na zrealizowanie swojej wizji miał 3 miesiące.

 

Jak kupować modę eko?

 

Projekt wzbudza ogromne emocje, nie tylko z uwagi na świetny design kolekcji, ale i... proekologiczne przesłanie. Nowe ubrania powstały bowiem z tych, które nie sprzedały się w poprzednich sezonach i zalegały w magazynach sieciówki. Zara promuje w ten sposób nie tylko własną markę, ale i ideę upcyklingu (nadawania niepotrzebnym rzeczom nowej jakości). Po wprowadzeniu ekologicznych kolekcji to kolejny krok marki w kierunku zrównoważonej mody.

 

Kolekcja ma jednak jedną wadę – nie można jej kupić. Za to można nacieszyć oko – na stronie firmy oraz w naszej galerii.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo