Gucci pozywa popularną sieciówkę. Ma ku temu podstawy?
źródło: Gucci, Forever 21

Moda

Gucci pozywa popularną sieciówkę. Ma ku temu podstawy?

Jak oceniacie projekty Forever 21?
09.08.2017

Gucci pozywa sieciówkę Forever 21

W grudniu zeszłego roku dział prawny Gucci wystosował do zarządu marki Forever 21 pismo o „zaprzestaniu i zawieszeniu”, domagając się zdekonstruowania i zniszczenia wszystkich projektów, w których znajdują się elementy charakterystyczne dla włoskiego domu mody. Chodziło oczywiście o paski: „niebiesko-czerwono-niebieskie” i „zielono-czerwono-zielone”. Kolekcja, która była ówcześnie w sieciówce, pełna była projektów łudząco podobnych do tych z wybiegu Gucci.

 

Stefano Gabbana oskarża o plagiat Karla Lagerfelda

 

Co na to Forever 21? Amerykańska sieciówka nie tylko nie spełniła żądań, ale wręcz odwróciła kota ogonem i w czerwcu 2017 roku wytoczyła sprawę o znak towarowy przeciwko Gucci. Teraz Włosi nie pozostali dłużni – 8 sierpnia 2017 roku do sądu stanowego w Kalifornii złożyli pozwy o naruszenie znaku towarowego, nieuczciwą konkurencję i odrzucenie wcześniejszych roszczeń sprzedawcy detalicznego. 

Forever 21 vs Gucci

„Marka Gucci podjęła dziś kroki zmierzające do ostatecznego położenia kresu masowej sprzedaży w amerykańskiej sieci Forever 21 projektów, które wykorzystują słynne i ikoniczne – trademarkowe paski Gucci”, czytamy w oficjalnym oświadczeniu na Fashionista.com. Forever 21 do dzisiaj nie ustosunkował się do oskarżeń ze strony włoskiego domu mody.

Musimy przyznać, że Gucci ma wiele racji w swoim pozwie, biorąc jednak pod uwagę, że sam oskarżany był o plagiat... może nie powinien rzucać kamienia jako pierwszy?
 


 
Od lewej Gucci, Forever 21

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo