Po pokazie Versace w Mediolanie nikt nie mówi już o niczym innym
Versace, wiosna-lato 2018 / fot. ImaxTree / agencja Free

Po pokazie Versace w Mediolanie nikt nie mówi już o niczym innym

W finale spotkały się najsłynniejsze modelki lat 90.
23.09.2017

W tym roku mija 20 lat od tragicznej śmierci Gianniego Versace, założyciela jednego z najsłynniejszych włoskich domów mody, prowadzonego dziś przez jego młodszą siostrę Donatellę. Nie dziwi więc, że za sprawą kolekcji na wiosnę-lato 2018, która swoją premierę miała wczoraj podczas Milan Fashion Week, projektantka postanowiła oddać bratu hołd. Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Zresztą nie tylko nasze. Dziś nie mówi się już o niczym innym (sorry, Alessandro Michele).

 

12 zaskakujących rzeczy, których nie wiedzieliście o Giannim Versace

 

Kolekcja Versace na wiosnę-lato 2018 to hołd oddany Gianniemu

Po pierwsze w kolekcji znalazły się wszystkie najważniejsze motywy, które tak upodobał sobie Gianni i które rozsławiły jego dom mody na całym świecie. Nie zabrakło więc spektakularnych printów: drapieżnych cętek, barokowych ornamentów, muszli, motyli, a także... twarzy Marilyn Monroe, którą znamy z dawnej kolekcji Versace inspirowanej pop-artem. Pojawiły się także motywy sakralne oraz... indiańskie. Nie będzie też zaskoczeniem, że kolekcja ociekała złotem. Zestawionym z czernią oraz żywymi, wyrazistymi kolorami (żółtym, turkusowym, błękitnym, różowym, czerwonym czy fioletowym). A to jeszcze nie wszystko!

Ikony modelingu spotkały się na wybiegu Milan Fashion Week

Wisienką na torcie był bowiem finał. Donatella wyszła bowiem do publiczności w towarzystwie najsłynniejszych modelek lat 90. – Naomi Campbell, Claudii Schiffer, Carli Bruni, Heleny Christensen i Cindy Crawford (co ciekawe, w pokazie wzięła też udział jej córka, Kaia Gerber, która w tym roku zadebiutowała na wybiegu), czyli dokładnie tych, które przed laty na wybiegu Versace rozpoczynały swoją karierę. A warto podkreślić, że to właśnie włoski dom mody zapoczątkował kult top modelek, czyniąc z nich prawdziwe gwiazdy. Ubrane w olśniewające (i to dosłownie!) kreacje wyglądały zjawiskowo! I zapierały dech. Gianni byłby zachwycony.

Ikony modelingu lat 90. w finale pokazu Versace na wiosnę-lato 2018 / fot. ImaxTree / agencja Free

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie