Francuski brand ponownie najcenniejszą marką modową świata
fot. Imax Tree / FREE

Moda

Francuski brand ponownie najcenniejszą marką modową świata

Wyprzedził Hermès, Pradę i Ralpha Laurena
26.09.2017

Louis Vuitton po raz kolejny zyskał miano najcenniejszej marki modowej na świecie – tak wynika z raportu, którego autorzy wzięli pod uwagę wyniki finansowe i możliwości wpływania zarówno na wybór klienta, jak i na ceny dóbr premium. Oczywiście na szczycie listy Best Global Brands 2017 znalazły się takie marki jak: Apple, Google and Microsoft.

Louis Vuitton najcenniejszą marką modową świata

Louis Vuitton zajął 19. miejsce, wyprzedzając tym samym swoich branżowych konkurentów, takich jak Hermès (32. miejsce), Gucci (51. miejsce), Burberry (88. miejsce), Prada (94. miejsce), Dior (95. miejsce). 

„Kiedy patrzymy na takie marki jaki Louis Vuitton, Hermès czy Gucci, zastanawiamy się, na czym polega ich magia. Nie tylko  rynkowo świetnie sobie radzą, ważny jest też ich związek z kulturą”, komentuje Rebecca Robins, globalny dyrektor Interbrand i współautorka książki “Meta-Luxury”.

 

Kim był Louis Vuitton? Poznajcie jego historię

 

Vuitton świetnie czuje rynek i współpracuje nie tylko z hollywoodzkimi weterankami, ale i młodziutkimi gwiazdami, w których pokłada nadzieje. Niedawno zaskoczył świat, ubierając nastoletnią obsadę głośnego serialu Stranger Things czy nawiązując współpracę z marką specjalizującą się w modzie ulicznej – Supreme. Tym samym zachowuje swoje silne DNA i nie zamierza rezygnować z wypracowanego przez dziesiątki lat stylu.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo