Reklama

150 lat BAZAAR: Angelina Jolie gwiazdą jubileuszowej okładki

Gwiazda wysyła kartkę z Namibii

150 lat BAZAAR: Angelina Jolie gwiazdą jubileuszowej okładki fot. Alexi Lubomirski

Na rynek trafił właśnie jubileuszowy numer amerykańskiej edycji magazynu Harper's Bazaar. Minęło 150 lat od publikacji pierwszego wydania – jak zmieniała się kobieta na przestrzeni tych lat? Jak zmieniała się moda? W ogóle świat?

Na te pytania próbuje odpowiedzieć Angelina Jolie, która została zaproszona do stworzenia specjalnego materiału do listopadowego Harper's Bazaar US. Aktorka, reżyserka i filantropka nie tylko została gwiazdą tej wyjątkowej okładki, ale i autorką edytorialu, „Gdy poproszono mnie o napisanie tekstu do specjalnego wydania BAZAAR, wyobraziłam sobie czytelniczkę magazynu 150 lat temu, w 1867 roku. Gdyby miała szansę zobaczyć dzisiaj nas – współczesne kobiety – co by pomyślała?

 

Yoko Ono i inne artystki świętują 150 lat BAZAAR

 

Angelina Jolie pisze o tym, jak zmieniała się społeczna sytuacja kobiet, jej prawa, porusza też temat przyszłości Ziemi. Zwraca uwagę na znaczenie dbania o nasze środowisko. W wyjątkowym tekście porusza wciąż trapiące nas problemy: ochrona praw człowieka, nierówności ekonomiczne, dyskryminacja płciowa, prawa zwierząt.

Gwiazda podkreśla, że zdaniem specjalistów muszą minąć kolejne 83 lata, zanim kobiety i mężczyźni będą sobie prawdziwie równi, „Nieważne, kim jesteś, czytając ten tekst – doktorem, prawnikiem, naukowcem, aktywistką, studentką, nauczycielką, matką, żoną, chłopcem czy dziewczyną – mam nadzieję, że dołączysz do mnie i poświęcisz dzisiaj czas na to, by pomyśleć, w jaki sposób możemy stworzyć lepszą przyszłość”, pisze w swoim edytorialu Angelina Jolie. 

 

Najpiękniejsze ilustracje z okładek Harper's Bazaar

 

Cały artykuł możecie przeczytać w listopadowym numerze amerykańskiego Harper's Bazaar. A tymczasem my zachęcamy, by zajrzeć do naszej galerii i zobaczyć zdjęcia z sesji okładkowej z Angeliną Jolie.

 

Reklama

Polecane wideo

Angelina Jolie dla BAZAAR

150 lat Harper's BAZAAR
150 lat Harper's BAZAAR
Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...zagrać w ulubioną grę modelki Cary Delevingne - Call of Duty?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.