150 lat BAZAAR: Angelina Jolie gwiazdą jubileuszowej okładki
fot. Alexi Lubomirski

150 lat BAZAAR: Angelina Jolie gwiazdą jubileuszowej okładki

Gwiazda wysyła kartkę z Namibii
11.10.2017

Na rynek trafił właśnie jubileuszowy numer amerykańskiej edycji magazynu Harper's Bazaar. Minęło 150 lat od publikacji pierwszego wydania – jak zmieniała się kobieta na przestrzeni tych lat? Jak zmieniała się moda? W ogóle świat?

Na te pytania próbuje odpowiedzieć Angelina Jolie, która została zaproszona do stworzenia specjalnego materiału do listopadowego Harper's Bazaar US. Aktorka, reżyserka i filantropka nie tylko została gwiazdą tej wyjątkowej okładki, ale i autorką edytorialu, „Gdy poproszono mnie o napisanie tekstu do specjalnego wydania BAZAAR, wyobraziłam sobie czytelniczkę magazynu 150 lat temu, w 1867 roku. Gdyby miała szansę zobaczyć dzisiaj nas – współczesne kobiety – co by pomyślała?

 

Yoko Ono i inne artystki świętują 150 lat BAZAAR

 

Angelina Jolie pisze o tym, jak zmieniała się społeczna sytuacja kobiet, jej prawa, porusza też temat przyszłości Ziemi. Zwraca uwagę na znaczenie dbania o nasze środowisko. W wyjątkowym tekście porusza wciąż trapiące nas problemy: ochrona praw człowieka, nierówności ekonomiczne, dyskryminacja płciowa, prawa zwierząt.

Gwiazda podkreśla, że zdaniem specjalistów muszą minąć kolejne 83 lata, zanim kobiety i mężczyźni będą sobie prawdziwie równi, „Nieważne, kim jesteś, czytając ten tekst – doktorem, prawnikiem, naukowcem, aktywistką, studentką, nauczycielką, matką, żoną, chłopcem czy dziewczyną – mam nadzieję, że dołączysz do mnie i poświęcisz dzisiaj czas na to, by pomyśleć, w jaki sposób możemy stworzyć lepszą przyszłość”, pisze w swoim edytorialu Angelina Jolie. 

 

Najpiękniejsze ilustracje z okładek Harper's Bazaar

 

Cały artykuł możecie przeczytać w listopadowym numerze amerykańskiego Harper's Bazaar. A tymczasem my zachęcamy, by zajrzeć do naszej galerii i zobaczyć zdjęcia z sesji okładkowej z Angeliną Jolie.

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo