Michael Jackson miał większy wpływ na to co dzisiaj nosimy niż myślisz
fot. Getty Images

Moda

Michael Jackson miał większy wpływ na to co dzisiaj nosimy niż myślisz

Za co moda nadal kocha Króla?
15.10.2017

Trudno uwierzyć, ale Michael Jackson zmarł już prawie dekadę temu. Jednak wciąż jego postać, muzyka i styl żyją w naszej świadomości. Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, król popu miał ogromny wpływ na każdego z nas. Nie ma chyba muzyka, który nie wymieniłby go jako swojego idola. Michael Jackson inspirował i wciąż inspiruje nie tylko branżę muzyczną, ale i modową. Kiedyś jego szyte na miarę stroje wydawały się zbyt sceniczne, by kiedykolwiek weszły do kanonu mody użytkowej. A jednak jego wpływ jest na tyle silny, że styl Michaela Jacksona jest z nami do dzisiaj. Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.

 

 
fot. Getty Images

Michal Jackson inspiruje modę do dziś

Olivier Rousteing, dyrektor kreatywny Balmain, stwierdził kiedyś, że to właśnie Michael nauczył go miłości do muzyki i... mody. Nic dziwnego, że armia Balmain z Kim Kardashian na czele wygląda właśnie w ten sposób. Armia klonów bogato zdobionych złotą nicią. Estetyka gwiazdora wpasowywała się w projekty takich domów mody jak Givenchy i Balmain (ich ubrania nosił w ostatnich latach przed tragiczną śmiercią).

 

Michael Jackson i jego kolekcja ubrań? Zobacz koniecznie

 

Jednak wpływ Jacksona na modę jest o wiele bardziej kompleksowy. I nie chodzi jedynie o topmodelki w jego teledyskach (Naomi Campbell, Iman). Zaczynając od lat 70., a kończąc na początku lat 2000, muzyk lansował trendy, które wciąż są na topie. Jego miłość do strojów militarnych, biker boots, mokasynów, rurek, ramonesek, kurtek bomberek, okularów awiatorek z lustrzanymi szkłami, białych T-shirtów, cekinów, bogato zdobionych marynarek i dodatków była bardzo widoczna. On nosił te rzeczy na scenie, dzisiaj my możemy je nosić na co dzień. W końcu ekscentryzm modowy jest teraz HOT.

 

fot. Getty Images

Zatem co nosił kiedyś Michael Jackson, a co my nosimy dzisiaj?

Jedna z najmocniejszych tendencji, aktualnie nie tylko sylwestrowych, to błyskotki w postaci cekinów i... kryształów Swarovskiego, które uwielbiał. Michael kochał ubrania w tym stylu od samego początku swojej kariery. Jednak jego najbardziej rozpoznawalnym lookiem były ramoneski i skórzane ubrania ozdobione sprzączkami, suwakami i klamrami. Któż nie kojarzy jego stylizacji z BAD.

Oprócz tego najbardziej klasyczny look, który doczekał się miana ponadczasowego: zestaw składający się z niebieskich jeansów i białego T-shirtu. Na przestrzeni lat rzucało się również w oczy upodobanie do koloru czerwonego. I nie chodzi jedynie o kultową już skórę z teledysku Thriller. Jackson często pojawiał się w tym jakże... królewskim kolorze. Jak na króla przystało?

Niewiele osób pamięta fakt, że to Michael Jackson wprowadził do mody koszulki z kołnierzykiem w kształcie litery V, a także męskie topy... z dekoltem. Nie tylko rozrywał je na koncertach, ale nosił również na co dzień.

 

fot. Getty Images

Kapelusz fedora był jednym z jego ulubionych elementów stroju, podobnie jak spodnie przed kostkę (tak, by pokazać białe lub połyskujące skarpetki) czy te z modnym ostatnio lampasem. 

Przeglądając zdjęcia Michaela Jacksona, można wyłapać nieskończoną ilość trendów, które do złudzenia przypominają dzisiejsze. Nie zwlekając, zachęcamy do zajrzenia do naszej galerii i zanurzenia się w modowym spadku Michaela Jacksona. No i jak go nie kochać? 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo