Jak kupować luksusową modę vitage w internecie, by nie zaliczyć wpadki
fot. ImaxTree / agencja Tree

Moda

Jak kupować luksusową modę vitage w internecie, by nie zaliczyć wpadki

5 insiderskich wskazówek
19.11.2017

Jak kupować luksusowe ubrania i dodatki z drugiej ręki?

 

Nadeszły czasy, w których by mieć torebkę Chanel nie trzeba już wydawać całego majątku (a przynajmniej równowartości małego samochodu). Wystarczy poszperać w internecie w sklepach z rzeczami vintage. Nie każdy jednak to potrafi, zwłaszcza że czyhać mogą na nas pułapki. Jak kupować luksusową modę, by upolować same perełki, skutecznie ominąć podróbki i jeszcze nie stracić głowy? Przychodzimy z pomocą.

 

1. Po pierwsze, postaw na zaufane źródło. Ubrania i dodatki luksusowe bezpieczniej kupować za pośrednictwem dedykowanych im platform sprzedażowych niż od przypadkowych osób. Nie musisz się wówczas martwić, że nie odróżnisz oryginału od podróbki – zrobi to za Ciebie sztab specjalistów. A w razie wpadki, łatwiej jest dociekać swych praw. Gdzie szukać luksusowych sklepów online? My polecamy Verstiaire Collective, TheRealReal, a z polskich – Pyskaty Zamsz.

 

13 rzeczy, w które warto zainwestować przed śmiercią

 

2. Nie kupuj pod wpływem impulsu. Choćbyś nawet znalazła najbardziej luksusową rzecz w bardzo okazyjnej cenie, nie kupuj jej, jeśli nie pasuje do reszty twoich rzeczy. Nie kieruj się marką lecz własnym gustem. Przed zakupem zastanów się więc, jak będziesz nosić daną rzecz i czy naprawdę jej potrzebujesz.

 

3. Pokochaj wyprzedaże. Choć trzeba wykazać się wówczas nie lada refleksem, warto spróbować, bo ceny potrafią być niezwykle konkurencyjne. Jak nie przegapić okazji? Najlepiej zapisać się na newsletter sklepu online, by dostawać powiadomienia o wszelkich rabatach. A produkt, o którym marzysz, dodać do ulubionych. Wówczas będziesz wiedzieć na bieżąco, co się z nim dzieje.

 

4. Jeśli masz wątpliwości, co do oryginalności upatrzonej rzeczy, lepiej jej nie kupuj. Jednak zanim ją definitywnie skreślisz, nawiąż kontakt ze sprzedawcą. Jeśli jest uczciwy, na pewno prześle Ci dodatkowe zdjęcia i odpowie na wszelkie pytania. Wówczas będziesz mieć więcej danych i łatwiej Ci będzie podjąć decyzję.

 

10 rzeczy z Zary, którym wróżymy spektakularny sukces sprzedażowy

 

5. Nie kupuj w pojedynkę. Najlepiej wciągnąć w to przyjaciółkę. Dlaczego? Koszty przesyłki potrafią być naprawdę wysokie. Lepiej więc zamówić ją na jeden adres a rachunek podzielić na pół. Gorzej, gdy upatrzycie sobie tę samą marynarkę czy buty. Wtedy przyjaźń może być zagrożona. ;)

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo