Jeśli masz w sobie coś z księżniczki, spodoba ci się najnowsza kolekcja Roberta Kupisza
Robert Kupisz, jesień-zima 2018/19 / fot. Marek Makowski

Moda

Jeśli masz w sobie coś z księżniczki, spodoba ci się najnowsza kolekcja Roberta Kupisza

Projektant przekłada arystokratyczny dress code na język współczesności
07.12.2017

Pokaz Roberta Kupisza na jesień-zimę 2018/19 – co działo się na wybiegu?

Wczoraj wieczorem w Praskiej Drukarni w Warszawie odbył się pokaz najnowszej kolekcji Roberta Kupisza, stworzonej na sezon jesień-zima 2018/19 roku (projektant słynie z tego, że regularnie tworzy kolekcje z tak dużym wyprzedzeniem). Obowiązujący dress code – „na bogato” sugerował, że na wybiegu będzie się działo, a tytuł kolekcji „Crown” zapowiadał główną inspirację – słynne rody królewskie i ich walka o władze. Których losy Robert Kupisz od jakiegoś czasu z wypiekami na twarzy śledzi... na małym ekranie. Projektant podkreśla jednak, że mimo swojej fascynacji filmami i serialami historycznymi, nie chciał tworzyć kostiumów z epoki lecz ubrania, które z powodzeniem można nosić na co dzień. I to mu się udało.

 

Góralskie klimaty na pokazie kolekcji Roberta Kupisza na jesień-zimę 2017/18

 

Przez ogromne drewniane drzwi w barokowym stylu na wybieg wchodzili modele i modelki ubrani w charakterystyczne dla Kupisza dresowe spodnie oraz obszerne bluzy i kurtki z kapturami. Spod których wystawały kołnierzyki w wiktoriańskim stylu, dekoracyjne przeskalowane mankiety eleganckich koszul czy spektakularne kokardy i żaboty. Nie zabrakło falban, które pojawiały się choćby na jeansowych spódnicach i bluzkach, subtelnie nawiązując do obowiązującego właśnie trendu kowbojskiego. A obok welurowych sukienek zobaczyć można było obszerne kamizele we wzór kamuflażu, futra w zwierzęce wzory i skórzane płaszcze. Wspólnym mianownikiem eklektycznych stylizacji były opaski-korony (stworzone z myślą o...snowboardzistach) oraz zwiewne welony, które pojawiły się także w sylwetkach męskich.

 

Wierni fani projektanta z pewnością znajdą coś dla siebie, choć my odczuwamy lekki niedosyt. Robert Kupisz przyzwyczaił nas bowiem do „efektu wow”, który za każdym razem towarzyszy jego pokazom. Tym razem było jednak znacznie spokojniej. Wbrew zapowiedzi na zaproszeniu. Zajrzyjcie do naszej galerii i oceńcie same.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo