Najsłynniejsze modelki świata w jednej kampanii. Nie zobaczymy chyba już nic lepszego
Versace, wiosna-lato 2018 / fot. Steven Meisel

Moda

Najsłynniejsze modelki świata w jednej kampanii. Nie zobaczymy chyba już nic lepszego

Naomi Campbell, Christy Turlington, Gigi Hadid...
18.12.2017

Po tym jak największe top modelki lat 90. spotkały się na ostatnim pokazie Versace podczas Milan Fashion Week, o żadnym innym wydarzeniu nie było już tak głośno. Włoski dom mody nie zwalnia jednak tempa i pod względem najbardziej spektakularnych inicjatyw może pobić swój własny rekord. Dowód? Najnowsza kampania marki na wiosnę-lato 2018.

 

Ikony modelingu w kampanii Versace na wiosnę-lato 2018

Po fenomenalnym mediolańskim show to kolejny hołd oddany założycielowi domu mody, Gianniemu Versace w 20. rocznicę jego tragicznej śmierci. W końcu to właśnie brat Donatelli uczynił z modelek prawdziwe gwiazdy (sprawiając, że nie chciało się im wstawać z łóżka za mniej niż 10 tysięcy dolarów, jak mawiała Linda Evangelista). Nie dziwi więc że to właśnie najgorętsze nazwiska w branży spotkały się ponownie, by w geście uznania dla mistrza (i pewnie za nie mniejsze wynagrodzenie), wziąć udział w najnowszej kampanii Versace.

 

Do zdjęć samego Stevena Meisela pozowały więc zarówno prawdziwe ikony, jak i największe odkrycia ostatnich miesięcy: Naomi Campbell, Christy Turlington, Gisele Bündchen, Natalia Vodianova, Raquel Zimmermann, Gigi Hadid, Kaia Gerber, Irina Shayk, Vittoria Ceretti, Cara Taylor, Birgit Kos, Grace Elizabeth oraz Noah Luis Brown.

 

12 zaskakujących rzeczy, których nie wiedzieliście o Giannim Versace

 

„W powietrzu unosiła się pozytywna energia. To było jak wsiąść do wehikułu czasu i obudzić się w latach 90.” – powiedziała o pracy na planie Donatella Versace. „Czuliśmy jakby Gianni był wśród nas” – dodała. I trzeba przyznać, że zdjęcia oddają ducha legendarnego domu mody w stu procentach. Łącząc barokowy przepych z nowoczesnością. Zresztą, zobaczcie same.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo