Miuccia Prada i 8 rzeczy, których o niej nie wiecie
fot. Getty Images

Moda

Miuccia Prada i 8 rzeczy, których o niej nie wiecie

Jedna z najważniejszych postaci świata mody
14.01.2018

Kim jest Miuccia Prada?

Niewiele osób wie, ze Miuccia jest jedną z najważniejszych kobiet (ale nie tylko) świata mody. W końcu niezwykle zdolna Włoszka stoi za sukcesem dwóch słynnych domów Prada i Miu Miu. Jednak jej osoba jest o wiele bardziej kompleksowa. Od ponad 30 lat Miuccia Prada działa w branży. Zaczynając od niewielkiej manufaktury torebek, dzisiaj jej nazwisko jest symbolem fashion, symbolem czystego luksusu. Dowiedzcie się zatem więcej o 68-latce.

 


fot. Getty Images

 

1.  Miuccia Prada urodziła się w Mediolanie jako Maria Bianchi.

2. Mario Prada jako pierwszy w rodzinie, w 1913 roku wszedł do świata mody. Tworzył skórzane dodatki, jednak dopiero jego wnuczka Miuccia odniosła międzynarodowy sukces. 

3. Zanim projektantka na dobre zajęła się modą zrobiła m.in. doktorat z nauk politycznych mediolańskiego uniwersytetu. W swojej karierze zajmowała się również... m.in. pantomimą.

4. Imperium modowe Miucci miało swój początek w lata 90. XX wieku, mimo, że do rodzinnego biznesu dołączyła w 1978 roku. W latach 90. powstała nie tylko marka Prada, ale i Miu Miu (Miu Miu to nic innego, jak zdrobnienie i wieloletnia ksywka Miucci)

5. Pani Prada bardzo lubi i podziwia Marca Jacobsa. To fascynacja jest obustronna.

6. Miuccia Prada ma niezwykłą słabość do starej biżuterii. Ma też jej pokaźną kolekcję, to właśnie ona ją często inspiruje.

7. Projektantka ma dwóch synów z biznesmen Patrizio Bertellim, ktory także pracuje do imperium modowego Prady.

8. Jej firma w 2017 roku warta była, bagatela, 2,7 miliarda dolarów

 

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo