The Weeknd zrywa kontrakt z H&M!
fot. Getty Images

Moda

The Weeknd zrywa kontrakt z H&M!

Dlaczego?
10.01.2018

The Weeknd nie będzie już projektował dla szwedzkiej sieciówki?

Nie tylko jego płyty sprzedają się świetnie. Abel Tesfaye, bardziej znany jako The Weeknd, odnosi także sukcesy jako projektant mody. Dowód? Wyniki sprzedaży kolekcji, jaką w ubiegłym roku stworzył dla marki H&M. Kurtki-bomberki, T-shirty i dresowe spodnie sygnowane przez gwiazdora sprzedały się jak świeże bułeczki. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie mamy co liczyć na kolejne. Tesfaye ogłosił bowiem publicznie, że zrywa współpracę z popularną sieciówką.

 

To jego odpowiedź na zdjęcie jakie pojawiło się ostatnio na stronie internetowej H&M. Miało ono na celu promocję dziecięcej bluzy, jednak... wywołało prawdziwą burzę w internecie. Na ubranku widniał bowiem napis „Coolest monkey in the jungle”, a chłopiec który miał je na sobie był czarnoskóry. W konsekwencji marka spotkała się z zarzutami o rasizm. To właśnie z tego powodu gwiazdor postanowił nie mieć z nią więcej nic wspólnego, dodając, że fotografia zszokowała go i wprawiła w zażenowanie, pozostawiając głęboko urażonym. 

 

8 rzeczy, których nie wiecie o The Weeknd

 

Czy aby nie przesadził?  H&M słynie przecież z kampanii, w których regularnie pojawiają się modele i modelki o różnych kolorach skóry i wielu narodowości. W końcu marka ma charakter globalny. A Wy, co o tym sądzicie?

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo