Vivienne Westwood zaskoczyła najnowszą kampanią. Projektantka w nowy rok wkracza z ważną misją

Vivienne Westwood zaskoczyła najnowszą kampanią. Projektantka w nowy rok wkracza z ważną misją

„Nie dajcie się zabić”
10.01.2018

Jeśli regularnie zaglądacie na Instagrama projektantki, Waszej uwadze nie umknął z pewnością post, jaki opublikowała na powitanie nowego roku. 1 stycznia na swoim profilu zamieściła bowiem nie jedno lecz cały zestaw zdjęć, przedstawiających wiszące na odrapanej ścianie plakaty ze swoim wizerunkiem i ważnymi dla niej hasłami: „Stop zmianom klimatu”, „Co jest dobre dla planety, jest też dobre dla gospodarki”, „Ratujmy Arktykę”, „Ratujmy lasy deszczowe”, „Politycy to kryminaliści”, „Kupuj mniej, wybieraj lepiej, niech trwa”, „Zrób coś z sobą, nie daj się zabić” czy „Kultura jest ludziom niezbędna, by mogli stać się lepszymi” (oryginalnie oczywiście w języku angielskim). Nietypowe życzenia noworoczne są także jej manifestem. W końcu odkąd w 2015 roku przeczytała wywiad z Jamesem Lovelockiem, w którym naukowiec snuje apokaliptyczne wizje, tłumacząc jak, będzie wyglądać świat pod koniec XXI wieku, jeśli nie zmienimy swoich przyzwyczajeń, została głośną aktywistką proekologiczną.

 

Vivienne's words for 2018.

A post shared by Vivienne Westwood (@viviennewestwood) on Jan 1, 2018 at 2:14pm PST

 

Vivienne Westwood aktywistką proekologiczną

Vivienne od lat wspiera organizacje takie jak Environmental Justice Foundation, Friends of Earth czy Peta, nie zapominając także o tych dbających o prawa człowieka, np. Amnesty International. Stara się także szerzyć wiedzę o ekologii wśród przedstawicieli branży mody (m.in. napisała długi list do Naomi Campell, prosząc ją o pomoc w walce ze zmianami klimatu). Coraz częściej jednak próbuje także dotrzeć do „zwykłych śmiertelników”. Niedawno przed kamerą stanęła choćby w obronie Puszczy Białowieskiej.

 

 

Kampania Vivienne Westwood na jesień-zimę 2018

Zamiast robić więc kolejny pokaz podczas londyńskiego tygodnia mody, projektantka swoją najnowszą kolekcję na jesień-zimę 2018 postanowiła zaprezentować zupełnie inaczej. Jaskółką były właśnie zdjęcia zamieszczone na Instagramie. Teraz dołączył do nich jeszcze film. Jego bohaterami są młodzi ludzie, obojga płci, którzy ubrani w najnowsze ubrania projektantki, tworzą „armię Westwood” walczącą właśnie o przyrodę i... prawo do życia po swojemu. A nie według zasad, które narzuca nam system. Vivienne podkreśla bowiem, że w życiu wcale nie są najważniejsze władza i pieniądze. I za pośrednictwem wideo nawołuje „Nie dajcie się zabić”. Taki właśnie tytuł nosi także sama kolekcja projektantki. Łudząco podobna do tych z czasów, kiedy była największą rebeliantką.

 

10 rzeczy, jakich nie wiecie o Vivienne Westwood

 

źródło: YouTube.com

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie