Tego lata będziemy chodzić tylko w tych sandałach
fot. materiały prasowe Birkenstock

Tego lata będziemy chodzić tylko w tych sandałach

Tak designerskich birkenstocków jeszcze nie było!
11.01.2018

Przez lata uważane były za najbardziej obciachowe buty świata (na równi z crocsami). W końcu miały przede wszystkim pełnić funkcje ortopedyczne, a nie świetnie wyglądać. Od kilku sezonów jednak, choć nikt się tego nie spodziewał, znajdują się także w kręgach zainteresowań fashionistów. Latem będą zaś absolutnym hitem.

 

5 modowych „brzydactw”, które będą nosić wszystkie fashionistki

 

Rick Owens x Birkenstock

A to dlatego, że birkenstocki, bo o nich mowa, zaprojektował słynny, awangardowy projektant Rick Owens. W wyniku współpracy designera i kultowej niemieckiej marki obuwniczej powstały wariacje na temat trzech wybranych modeli. Spodobają się zwłaszcza miłośnikom czerni, bo Owens pozostał wierny swojemu ulubionemu kolorowi. A do uszycia butów wykorzystał między innymi filc, skórę oraz... końskie włosie. Nawiązując tym samym do królującej od kilku sezonów mody na futrzane sandały. Sygnowane przez niego birkenstocki, choć niezwykle oryginalne, są więc kwintesencją najświeższych trendów.

 

BIRKENSTOCK x Rick Owens - coming soon. #birkenstockbox #rickowens @rickowensonline

A post shared by Birkenstock (@birkenstock) on Jan 9, 2018 at 5:19am PST

 

fot. materiały prasowe Birkenstock

 

„Wartości wyznawane przez markę Birkenstock są mi niezwykle bliskie – buty potrafią przetrwać lata, dbając o dobre samopoczucie tego, kto je nosi. Możliwość dodania im własnej estetyki jest niezwykle satysfakcjonująca” – skomentował współpracę projektant.

 

Co Rick Owens jada na śniadanie?

 

Buty w sprzedaży pojawią się już 15 marca. Będzie je można kupić w designerskim pop-up store otwartym z tej okazji przed butikiem projektanta w Los Angeles. Obok innych legendarnych już modeli marki oraz mebli czy dodatków autorstwa Owensa. Kto nie będzie mógł pojawić się tam osobiście, może zrobić zakupy przez internet w sklepie online projektanta oraz na stronie marki Birkenstock.  

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie