Trendy z męskich wybiegów, które warto wypróbować
fot. Imax Tree / FREE

Trendy z męskich wybiegów, które warto wypróbować

Unisex wchodzi na inny poziom?
13.03.2018

Męska moda na kobietach?

Żyjemy w czasach, gdy moda nie zna granic. Wiek, pora roku czy chociażby płeć nie grają roli. Dlatego postanowiłyśmy zajrzeć na męskie wybiegu mody z Nowego Jorku, Mediolanu, Florencji i Londynu, w poszukiwaniu trendów, które możemy zaadaptować do własnej szafy. Co tam znalazłyśmy? Mnóstwo projektów, które widziałyśmy na damskich pokazach mody, włącznie z sukienkami, spódnicami, transparentnymi tkaninami, cekinami i wszystkimi chyba odcieniami koloru różowego.

Moda męska i damska ma wiele podobieństw. Dlatego też nie warto wielu trendów omijać, tylko dlatego, że pojawiły się na wybiegu z mężczyznami. Niemiecki projektant Dirk Bikkembergs postawił w tym sezonie (wiosna-lato 2018) na męskie garnitury w casualowej formie. Z chęcią, gdy pogoda już na to pozwoli zamiast spódnicy założymy szorty. Koniecznie w tym samym kolorze, by sprawić złudzenie kompletu. Elegancko, ale na luzie. 

Włoska marka Billionaire stawia na odważne łączeniu kolorów i look w stylu współczesnego dandysa. Możemy nie gustować w facetach noszących zamszowe loafery, aksamitne marynarki i jaskrawe koszule. Jednak kobieta w tak ekstrawaganckim zestawie może być całkowicie inaczej odebrana. Dla nas bomba!

Zaś nowojorski brand Bode stawia na stylistykę lat 90. Wiosną i latem 2018 chcemy nosić T-shirty pod rozpiętą koszulę, tak jak robił to Brandon i Dylan z „Beverly Hills 90210”. A może tylko my z sentymentu pokochałyśmy ten zestaw... ?

John Lawrence Sullivan przenosi nas o dekadę wcześniej. Brytyjski designer wybrał modnę lat 80. Mocne kolory, wąska talia (lekko uniesiona), do tego półgolf i nonszalancko rozpięta koszula. Jesteśmy pewne, że ten zestaw będzie wyglądał doskonale na kobiecej sylwetce!

 

Letni garnitur projektu Dirka Bikkembergsa / fot. Imax Tree / FREE

Billionaire / fot. Imax Tree / FREE

Nowojorski brand Bode  / fot. Imax Tree / FREE


John Lawrence Sullivan / fot. Imax Tree / FREE

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie