Zmarł jeden z najsłynniejszych projektantów mody w historii
fot. Getty Images

Zmarł jeden z najsłynniejszych projektantów mody w historii

Miał 91 lat...
12.03.2018

Zmarł Hubert de Givenchy

W sobotę 10 marca 2018 pożegnaliśmy Huberta de Givenchy. Jednak dopiero dzisiaj jego wieloletni partner i projektant haute couture Philippe Venet, przekazał tę informację do mediów. Stało się to za pośrednictwem domu mody Givenchy. Kreator mody i jeden z najsłynniejszych wizjonerów zmarł we śnie. Miał 91 lat.

Hubert de Givenchy przez pięć dekad prowadził swój dom mody, aż do czasu, gdy w 1995 roku przeszedł na emeryturę. Do amatorek jego stylu należały największe gwiazdy i arystokratki, z jego najsłynniejszą muzą – Audrey Hepburn na czele. To on stworzył jedną z najsłynniejszych kreacji wszech czasów – małą czarną z kultowego filmu „Śniadanie u Tiffany'ego”.

 

Dowiedzcie się więcej o Givenchy

 

Hubert James Marcel Taffin de Givenchy stworzył Maison Givenchy w 1952 roku, a w 1988 sprzedał go modowemu koncernowi LVMH. Od 1995 roku, dyrektorami kreatywnymi jego marki były takie nazwiska jak: John Galliano, Alexander McQueen czy Riccardo Tisci, który niedawno przeszedł do brytyjskiego Burberry. Aktualnie na czele Givenchy stoi Clare Waight Keller.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie