To są najczęściej wyszukiwane w Google buty świata
fot. Imax Tree / FREE

To są najczęściej wyszukiwane w Google buty świata

Google szaleje!
28.03.2018

Espadryle Chanel są hitem internetu

Okazuje się, że ikoniczne już espadryle tego francuskiego domu mody są najczęściej wyszukiwanymi butami w Google na świecie. Model ten każdego miesiąca szuka nawet sto tysięcy osób. Na Instagramie ponad dwieście sześćdziesiąt tysięcy razy użyto hashtagu #ChanelEspadrilles. Przez co wygrywają z kultowym modele szpilek Pigalle od Christiana Louboutina czy Hangisi od Manolo Blahnika. 

Buty te weszły do sprzedaży niemal cztery sezonu temu i od razu stały się niezwykle popularne. Espadryle Chanel stały się wiosenno-letnim must-have wśród francuskich it-girls, blogerek i gwiazd klasy „A”. Kosztowały ok. 3000 złotych.

Espadryle Chanel były wiosenną odpowiedzią na historyczny model czółenek marki, które zaprojektowała Coco Chanel. Jasne buty z czarnym czubkiem miały zmniejszać optycznie stopę, przez co sprawiały, że wyglądała zgrabniej i subtelniej. Karl Lagerfeld wykorzystał ten wzór i stworzył niezaprzeczalny hit – i to kilku ostatnich sezonów. Buty doczekały się wielu wariantów kolorystycznych, od klasycznego (kremowo-czarnego), przez ten w kolorze jeansu czy z cekinowymi zdobieniami. W sprzedaży dostępne są zarówno denimowe (płócienne) wersje, jak i droższe skórzane. Jakieś chętne?

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie