Kim jest najbogatszy człowiek świata mody?
fot. Getty Images

Kim jest najbogatszy człowiek świata mody?

Jego wartość opiewa na ponad 70 miliardów dolarów
15.04.2018

Kim jest Bernard Arnault?

Według rankingu Bloomberg Billionaires Index Bernard Arnault jest najbogatszym człowiekiem w branży. Jego wartość określana jest na prawie 71 miliardów dolarów. To on przebił lidera rankingu, właściciela Inditexu, czyli m.in. Zary – Amancio Ortegę.

CEO (dyrektor zarządu) francuskiego koncernu LVHM (Louis Vuitton Moët Hennessy) ma jeszcze daleko do najbogatszych ludzi świata, ale jest na dobrej drodze. Po fantastycznych wynikach domu mody Dior, a następnie Louis Vuitton, Céline i Givenchy, LVHM jest najpoważniejszym graczem w branży. Europejski konglomerat zyskał mocno poprzez umocnienie euro wobec dolara, a także silnej ekspansji na Bliski Wschód. 

W 2017 roku firma skupiająca w sobie najważniejsze marki modowe naszego globu zaliczyła 13 proc. wzrost względem roku 2016. Dzięki temu człowiek stojący na jej czele od 1989 roku – Bernard Arnault, stał się poważną konkurencją. Dla przypomnienia – Jeff Bezos, właściciel Amazona „warty” jest 118 miliardów dolarów, za nim plasuje się wieloletni lider listy Bill Gates (90,3 mld dolarów). Trójkę zamyka Warren Buffet z 84,1 mld dolarów. 

 


fot. Getty Images

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie