Nowe objawienie Instagrama: Lil Miquela ma prawie milion obserwujących
źródło: instagram.com/lilmiquela

Nowe objawienie Instagrama: Lil Miquela ma prawie milion obserwujących

A tak naprawdę nie istnieje...
14.04.2018

Lil Miquela hitem Instagrama, który może Was przerazić?

Słyszałyście o Lil Miqueli? To 19-letnia brazylijsko-amerykańska gwiazda social mediów, influencerka i okazjonalna piosenkarka muzyki pop. Obserwuje ją na Instagramie ponad 930 tysięcy followersów i ta liczba rośnie z dnia na dzień.

Nic dziwnego Lil Miquela pojawia się na pozowanych zdjęciach w topowych markach od Chanel, Prady aż po Vetements i Supreme. Niestety najważniejszym w tym wszystkim jest fakt, że gwiazda tak naprawdę nie istnieje. Lil Miquela jest stworzonym komputerowo cyborgiem, nie wiadomo również kto zarządza jej kontem.

Z tego, co widać jej obserwujący nie zdają sobie sprawy z tego, że ich idolka jest... zwyczajnym robotem. A to niestety wiele o nas świadczy. Zdarzają się uwagi, gdzie komentowane są jej włosy czy wyraz oczu, jednak większość pragnie, by kolejne objawienie Instagrama „dało im lajka”.

Oczywiście, od lat doświadczamy piękne i wyimaginowane życie, które często istnieje jedynie na Instagramie. Nikogo zatem nie powinno też dziwić, że nie przeszkadza nam to, że osoba, którą podziwiamy jest sztuczna. Mimo wszystko fascynacja cyborgiem zaskakuje i trochę martwi. Chociaż patrząc na to z innej strony większość „influencerek” i to żywych – wygląda tak samo... Dopiero poza social mediami nabierają prawdziwych kolorów i pokazują, jakie naprawdę są. 

 

 

In my head, i'm in that new Drake video, too

A post shared by *~ MIQUELA ~* (@lilmiquela) on

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie