„Polski turysta za granicą” zainspirował globalny trend
fot. Imax Tree / FREE

„Polski turysta za granicą” zainspirował globalny trend

Czyli największy koszmar wprost z Europy Wschodniej
17.04.2018

Jak łączyć skarpety z sandałami?

Moda Europy Wschodniej wciąż sieje zamęt na modowej scenie. I to w globalnym ujęciu. Wszystkie kojarzymy kolekcję Balenciagi czy Vetemets, które garściami czerpią ze street style'u naszego regionu. Jednak nie tylko Demna Gvasalia docenia ten styl, nawet topowe nazwiska jak Victoria Beckham, Gucci czy Jean Paul Gaultier inspirują się „Nami”. A Nam nawet nie przyszło nigdy do głowy, że będziemy kiedykolwiek trendsetterami.

Zachód rozkoszuje się egzotycznym stylem ulic Moskwy, Kijowa, Warszawy czy Mińska. Dla nas wiele aktualnych trendów jest zbyt bliskich rzeczywistości, byśmy mogli uznawać je za fajne. Jednak mimo wszystko powinnyśmy spróbować. W końcu to właśnie teraz przyszedł czas na wschodni folklor. Reklamówki, plecione siatki (Marysia z „Poszukiwany Poszukiwana” woziła w takich kilogramy cukru, by badać zawartość cukru w cukrze), obszerne dresy z ortalionu czy styl techno lat 90.

Aż dochodzimy do „polskiego turysty za granicą”. Z czym Wam się kojarzy rodak podczas zagranicznego urlopu? Ze skarpetami założonymi do sandałów. Kto by przypuszczał (kiedykolwiek!), że wyśmiewana przez lata stylizacja stanie się tak silną tendencją? Teraz, hańba tym, którzy śmieli krytykować ten look ;)

Oczywiście, jak ze wszystkim i w tym przypadku skarpety nie jedno mają imię, podobnie jak sportowe sandały. Dlatego też mamy dla Was kilkanaście propozycji, jak możecie je nosić latem 2018. My na pewno spróbujemy, a które z Was się skuszą na ten look?

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie