Cudowna kolekcja biżuterii dla miłośniczek klimatów vintage
Fot. materiały prasowe

Cudowna kolekcja biżuterii dla miłośniczek klimatów vintage

Zobacz zmysłową kolekcję Rosa na wiosnę-lato 2018!
17.04.2018

Minimalizm z duszą

W nowej kolekcji biżuterii Rosa modny minimalizm w przemyślany sposób łączy się z oryginalną oprawą, która dodaje życia projektom. A jednak bieżąca moda nie stanowi dla projektantki Agnieszki Rosy jedynego wyznacznika kolekcji. To dla niej przede wszystkim środek artystycznego przekazu.

 

Fot. materiały prasowe

Projekty nasuwają skojarzenia z dekadenckim klimatem lat 20. ubiegłego wieku i magią przedwojennego jubilerskiego kunsztu. Artystka splotła te inspiracje splecione z nowoczesną wizją – efekt jest urzekający. Tradycyjne szlachetne surowce, takie jak złoto, perły, diamenty oraz ręcznie rzeźbione i inkrustowane kamienie, zostały ujęte we współczesną nowatorską formę.

 

Fot. materiały prasowe

Wśród realizacji znajdziemy między innymi inspirowane rodowymi sygnetami pierścienie z wtłaczaną w kamień złotą gwiazdą lub trójwymiarową rzeźbą, medalion z diamentem, dla którego inspiracją stał się kieszonkowy zegarek oraz bransoletkę, która przywodzi na myśl stuletnią dewizkę, ”Jestem pełna uznania dla zanikającej sztuki jubilerskiej. Otwierany medalion-serce z mojej nowej kolekcji to nie tylko piękny przedmiot, ale również mała rzeźba, która skrywa sekret i posiada własną duszę”, mówi Agnieszka Rosa.

Kolekcję promuje bardzo nastrojowa i jednocześnie zmysłowa sesja wizerunkowa autorstwa duetu Kulesza i Pik. Technika analogowa, którą fotografowie wykorzystali przy tworzeniu zdjęć, idealnie oddaje nastrój kolekcji. Łagodne oświetlenie, bliskie ujęcia i naturalne stylizacje to doskonałe tło dla projektów Agnieszki.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie