Wszystko, co trzeba wiedzieć o Jacquemusie, największym objawieniu wśród francuskich projektantów
Jacquemus, jesień-zima 2018 / fot. ImaxTree / agencja Free

Wszystko, co trzeba wiedzieć o Jacquemusie, największym objawieniu wśród francuskich projektantów

To właśnie o nim mówią teraz wszyscy!
06.05.2018

„Mam na imię Simon, lubię niebieski i biały, paski, owoce, Marsylię i lata 80.” – tak przedstawia się na swojej stronie projektant, którego nazwisko jest teraz na językach wszystkich fanów mody. I to nie tylko w Paryżu, gdzie mieszka i tworzy, ale i na całym świecie. Między innymi dlatego, że to właśnie Jacquemusowi zawdzięczamy trzy największe hity tego lata – słomkowe kapelusze z ekstremalnie szerokim rondem, mikrotorebki z uszami i sandały na nietypowym obcasie. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

 

SI SI LA BOMBA SUMMER 2018 JACQUEMUS.COM

Post udostępniony przez SIMON PORTE JACQUEMUS (@jacquemus)

Jacquemus, jesień-zima 2018 / fot. ImaxTree / agencja Free

 

1. Simon Porte Jacquemus znany jest ze swojego zamiłowania do dekonstrukcji. W jego kolekcjach pojawiały się choćby marynarki z ekstremalnie poszerzonymi ramionami, asymetryczne drapowane koszule czy właśnie przeskalowane kapelusze. Może dlatego, że jest podopiecznym samej Rei Kawakubo, u której podjął pracę (w butiku), by mieć fundusze na prowadzenie własnej marki.

 

2. Mimo, że ma dopiero 28 lat (urodził się 16 stycznia 1990 roku), już zdążył zapisać się na kartach historii mody. Może dlatego, że swoją karierę rozpoczął bardzo wcześnie. Ze swojej rodzinnej miejscowości Salon-de-Provence do Paryża przyjechał jako osiemnastolatek, rok później założył już brand sygnowany własnym nazwiskiem.

 

3. Jacquemus na warsztat bierze typowe francuskie klasyki, jak choćby bretoński top, i przerabia je na swoją modłę, nadając im artystycznego, nieco surrealistycznego sznytu.

 

4. Jego projekty już zdążyły pokochać największe gwiazdy. Ubrania od projektanta noszą m.in. Emily Ratajkowski, Selena Gomez czy Kim Kardashian, Hailey Baldwin czy Beyoncé, którym do gustu szczególnie przypadły luźne sukienki i asymetryczne spódnice z wiązaniem.

 

5. Jak sam twierdzi, trzy słowa, które najlepiej go określają to „szczęśliwy, podekscytowany i niecierpliwy”. Lubi też powtarzać, że „nie robi ubrań tylko opowiada historie”.

 

6. Jest samoukiem. Edukację w paryskiej szkole mody ESMOD przerwała mu bowiem niespodziewana śmierć matki w wyniku wypadku samochodowego. Zamiast wrócić na uczelnie, podjął pierwszą pracę – w magazynie Citizen K.

 

7. W jednym z wywiadów przyznał, że w przeciwieństwie do swoich kolegów ze szkoły, nigdy nie chciał być „Amerykaninem słuchającym hip-hopu i noszącym czapkę-bejsbolówkę”. Dla niego wzorem był Serge Gainsbourg.

 

8. W dzieciństwie był aktorem i modelem. Musiał cechować się też ogromną pewnością siebie. W końcu nie każdemu wystarczyłoby odwagi, by napisać list do samego Jeana Paula Gaultiera, oferując swoje usługi w charakterze stylisty. Jacquemus miał wówczas zaledwie 8 lat i przekuł to w atut, do słynnego designera pisząc „Biorąc pod uwagę mój wiek, byłbym chyba najmłodszym stylistą na świecie, a to mogłoby wywołać spory szum wokół pańskiej marki”...

 

9. Niedawno postanowił podjąć się nowego wyzwania i... zaprojektować kolekcję męską. Informacji nie podał do wiadomości od razu. Najpierw na swoim instagramowym profilu publikował zdjęcia podpisane hasztagiem #newjob. Oficjalny komunikat podał podczas jednego ze swoich ostatnich pokazów, wychodząc na wybieg w bluzie z napisem “New Job L’Homme Jacquemus”. Z pierwszego rzędu decyzję oklaskiwały takie sławy, jak Christian Lacroix i Inès de la Fressange.

Jacquemus, jesień-zima 2018 / fot. ImaxTree / agencja Free

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie