Stylistka Carrie Bradshaw zdradza swoje sposoby na świetny wygląd
fot. Getty Images

Moda

Stylistka Carrie Bradshaw zdradza swoje sposoby na świetny wygląd

To ona stworzyła styl Carrie Bradshaw
12.05.2018

Patrcia Field i jej tajniki stylu

Fankom „Seksu w wielkim mieście’ ta rudowłosa kobieta jest doskonale znana. Patricia Filed, która w tym roku skończyła 76 lat jest nowojorską ikoną stylu i kultową postacią świata filmu. W końcu to ona odpowiedzialna jest za stroje, kostiumy do takich hitów jak „Diabeł ubiera się u Prady” czy „Sex and the city”. Patricia Field w rozmowie z internetowym magazynem Manrepeller zdradza swój sposób na świetny styl.

„Styl Carrie zainspirowała sama Sarah Jessica. W trakcie serialu wyraziła chęć bycia bardziej stylową niż funky. Chciała nosić bardziej designerskie ubrania. Osobiście wierzyłam, że publiczność pokocha ten styl – mieszankę drogich projektantów i vintage, bo to było coś nowego. A do tego osiągalnego dla widowni. Chodziło bardziej o styl niż o modę – szafę prawdziwego człowieka, ale z wyobraźnią”, mówi Patricia Field.

Udało jej się to perfekcyjnie. Kilkaset stylizacji z sześciu sezonów „Seksu w wielkim mieście” inspirują do dzisiaj. Niektóre z nich przeszły do historii kinematografii i na stałe wryły się w nasze umysły. Zatem jak brzmi rada geniusza kostiumografii Hollywood? 

„Trzymam się z daleka od trendów, bo mają one w moim mniemaniu bardzo krótką żywotność. Szczególnie w telewizji. Trendy sprawiają, że stylizacje szybko wyglądają nieaktualnie. Oglądając jakiś stary serial od razu powiesz «o, to są na pewno lata 90.» By tego uniknąć mieszam wszystko ze sobą. Wszystkie stylizacje z Seksu były oryginalne i nie podyktowane żadnymi ówczesnymi tendencjami. Dlatego dekady później nadal będą aktualne”, radzi w rozmowie z Manrepeller Patricia Field. 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo