Stylistka Carrie Bradshaw zdradza swoje sposoby na świetny wygląd
fot. Getty Images

Stylistka Carrie Bradshaw zdradza swoje sposoby na świetny wygląd

To ona stworzyła styl Carrie Bradshaw
12.05.2018

Patrcia Field i jej tajniki stylu

Fankom „Seksu w wielkim mieście’ ta rudowłosa kobieta jest doskonale znana. Patricia Filed, która w tym roku skończyła 76 lat jest nowojorską ikoną stylu i kultową postacią świata filmu. W końcu to ona odpowiedzialna jest za stroje, kostiumy do takich hitów jak „Diabeł ubiera się u Prady” czy „Sex and the city”. Patricia Field w rozmowie z internetowym magazynem Manrepeller zdradza swój sposób na świetny styl.

„Styl Carrie zainspirowała sama Sarah Jessica. W trakcie serialu wyraziła chęć bycia bardziej stylową niż funky. Chciała nosić bardziej designerskie ubrania. Osobiście wierzyłam, że publiczność pokocha ten styl – mieszankę drogich projektantów i vintage, bo to było coś nowego. A do tego osiągalnego dla widowni. Chodziło bardziej o styl niż o modę – szafę prawdziwego człowieka, ale z wyobraźnią”, mówi Patricia Field.

Udało jej się to perfekcyjnie. Kilkaset stylizacji z sześciu sezonów „Seksu w wielkim mieście” inspirują do dzisiaj. Niektóre z nich przeszły do historii kinematografii i na stałe wryły się w nasze umysły. Zatem jak brzmi rada geniusza kostiumografii Hollywood? 

„Trzymam się z daleka od trendów, bo mają one w moim mniemaniu bardzo krótką żywotność. Szczególnie w telewizji. Trendy sprawiają, że stylizacje szybko wyglądają nieaktualnie. Oglądając jakiś stary serial od razu powiesz «o, to są na pewno lata 90.» By tego uniknąć mieszam wszystko ze sobą. Wszystkie stylizacje z Seksu były oryginalne i nie podyktowane żadnymi ówczesnymi tendencjami. Dlatego dekady później nadal będą aktualne”, radzi w rozmowie z Manrepeller Patricia Field. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie