24/24 z projektantką obuwia Dominiką Nowak

24/24 z projektantką obuwia Dominiką Nowak

Dowiedzcie się więcej o niej i jej nowej marce Vanda Novak
11.06.2018

Świat usłyszał o niej w 2007 roku za sprawą kolekcji butów w całości wykonanych ze naturalnych skór z pozostawionym włosiem. To był początek jej obuwniczej marki NUNC. Teraz Dominika Nowak, która projektowała także dla marek takich jak: Trussardi, Helmut Lang, Hugo Boss czy Coccinelle, postanowiła powołać do życia kolejny, luksusowy brand – Vanda Novak. Poznajcie ją bliżej.

 

1. Dzień zaczynam od…
Wypłukania ust olejem kokosowym pod długim i gorącym prysznicem. To bardzo dobry i zdrowy sposób na utrzymanie idealnie białych i zdrowych zębów – „przywieziony” z Azji.

2. Nigdy nie wyjdę z domu bez…
Zerknięcia w lustro. Jestem roztargniona i mogłabym zostawić na przykład maseczkę na twarzy.

3. Nie wyobrażam sobie życia bez…
Pracy! Ponieważ moja praca to moja największa pasja, uważam, że tak naprawdę nie przepracowuję ani jednego dnia, chociaż nie mam wielu wolnych weekendów...

4. Zawsze chciałam zostać…
Dokładnie tym, kim jestem.

5. W dobry humor zawsze wprawia mnie…
Bonnie Tyler, jej zachrypnięty energetyczny głos dodaje energii nawet w najbardziej deszczowy dzień.

6. Film, który zrobił ostatnio na mnie wielkie wrażenie…
I’m not an easy man, francuski film który uświadamia, w jakim cliché społecznym żyjemy.

7. Książka, którą aktualnie czytam…
Ostatnio przeszukuję wszystkie moje albumy z modą, kostiumami w poszukiwaniu nowych motywów do haftowanych butów Vandy Novak.
8. Moje popisowe danie to…
Kiedyś miałam swoje popisowe dania. Zmieniały się w zależności od miejsca, w którym akurat mieszkałam albo kuchni, którą zgłębiałam. Obecnie każde gotowanie traktuję jak eksperyment…. wyzwanie do improwizacji. Za to przykładam ogromną wagę do jakości składników.

9. Ulubiona aplikacja na telefon… 
Booking.com. Ponieważ  dużo podróżuję i wiele czasu spędzam w hotelach, jestem absolutnie uzależniona od bookingu – cały czas szukam hoteli, małych ciekawych miejsc oraz sprawdzam ceny.
10. W moim kosmetycznym must-have znajdziecie…
Ekologiczne kosmetyki z naturalnych ekstraktów. Odkąd zaczęłam używać  włoskich biokosmetyków z malutkich manufaktur, zrozumiałam, jaką dawkę chemii wcześniej serwowałam mojej skórze każdego dnia. Mam zawsze pod ręką dobrej jakości maslo karite – używam go do włosów, twarzy ciała...

11. Niezawodny trik urodowy, który zawsze działa…
Piękny szeroki uśmiech. Nic nie dodaje więcej urody.

12. Zawsze chciałam założyć, ale nigdy się nie odważyłam…
W kwestii ubioru jestem dość odważna i raczej nie mam większych oporów. To na ogół ja wykupuję na wyprzedażach dziwne ubrania od awangardowych projektantów. Ważne tylko, by do założenia takiego stroju, znaleźć odpowiednią okazję. Na ogół, prędzej czy później jednak znajduję…

13. W szafie mam stanowczo za dużo…
Wszystkiego... Tak naprawdę chodzę w ulubionych rzeczach, a resztę mam dla przyjemności posiadania. Uważam, że z racji zawodu mogę sobie na taką przyjemność pozwolić – przynajmniej tak to usprawiedliwiam.

14. Najbardziej luksusowa rzecz jaką posiadam…
Kiedyś pracując dla Trussardi, dostałam od jednej fabryki parę złotych, niebotycznie wysokich szpilek Toma Forda (z prawdziwego pytona). Kilka lat później dowiedziałam się, że są całkiem sporo warte.

15. Najbardziej luksusowa rzecz, o której marzę…
Uważam, że największym luksusem we współczesnym pędzącym świecie mody, jest posiadanie wolnego czasu. Jeśli o czymś marzę, to o wolnych chwilach.

16. Moja modowa zbrodnia…
Robiąc kolekcje butów mojej marki Nunc, wzory przygotowywałam w swoim rozmiarze i wszystkie sample sobie zostawiałam. Skończyło się tak, że miałam kartony butów, w których nie dawałam rady chodzić – zbrodnia że tak się marnują.

17. Mój pomysł na wieczór idealny…
Musi być związany z  szaleństwem – najlepiej podróżą. 

18. Mam ukryty talent do…
Szacowania…. Uwielbiam szacować różne rzeczy „na oko” i potem sprawdzać margines błędu…

19. Nastoletniej sobie poradziłabym…
Więcej luzu! Mniej się wszystkim przejmować, bo z perspektywy czasu nie ma to takiego znaczenia. Właściwie ta rada sprawdza się w każdym wieku.
20. Za 20 lat widzę siebie… 

Gdzieś daleko w egzotycznym kraju w haftowanych pantoflach Vandy Novak.

21. Inspiruje mnie…
Cała otaczająca rzeczywistość , a zwłaszcza... jej zmienność. Podróżowanie i obserwowanie, jak wszystko się zmienia w zależności od szerokości geograficznej.
22. Najlepsza rada jaką otrzymałam w życiu…
Od Alberta Einsteina. Przeczytałam kiedyś jego własną wypowiedź – tak naprawdę nie uważał, aby był wyjątkowo mądry, tylko gdy pojawiał się problem, poświęcał muwiększą ilość czasu („It’s not that I’m so smart, but I  stay with the questions much longer”). Zawsze brakowało mi cierpliwości, więc tę radę wzięłam sobie do serca.  Dużo mi to ułatwiło w życiu.
23. Gdybym mogła zamienić się z kimś miejscami na jeden dzień, to byłaby/byłby to…

Chyba Lady Gaga , albo inna diwa, ale zależałoby mi, by był to dzień wielkiego koncertu. Chciałabym stanąć przed tysiącami ludzi, poczuć tę niesamowitą energię i aby z moich ust popłynął piękny głos. Śpiewam fatalnie, więc byłoby to spełnienie marzeń.

24. Dotychczas nigdy nikomu nie zdradziłem, że…

Mam swoje sekrety.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie