Jaka jest najbogatsza marka w branży mody?
Christian Dior, jesień-zima 2018/19 fot. materiały prasowe

Jaka jest najbogatsza marka w branży mody?

Właśnie opublikowano wyniki rankingu Forbesa
13.06.2018

Choć najbardziej pożądaną z marek jest obecnie Balenciaga (która w walce o ten zaszczytny tytuł po latach przebiła włoski dom mody Gucci), wcale nie oznacza, że jest też tą, która najlepiej zarabia. Jeśli macie wątpliwości, wystarczy zapoznać się z wynikami najnowszego rankingu opublikowanego właśnie przez magazyn Forbes.

Najlepiej zarabiająca marka modowa 2017 roku

Wynika z niego, że na pierwszym miejscu wśród brandów, które na rynku mody radzą sobie najlepiej jest... Dior, który w ubiegłym roku zarobił 49 miliardów dolarów. Co może się wydawać zaskakujące o tyle, że jeszcze całkiem niedawno marka spotkała się z falą krytyki z powodu kilku słabszych kolekcji, jakie dla francuskiego domu mody stworzyła jego dyrektor artystyczna Maria Grazia Chiuri. Wygląda jednak, że koszulki z nadrukiem „We all should be feminists” uratowały sytuację. A mówiąc poważnie, warto pamiętać, że grupa Dior w swoich rękach dzierży nie tylko dom mody założony przez Christiana Diora, ma także 41% wpływów z koncernu Moët Hennessy Louis Vuitton, do którego należą brandy, takie jak Céline i Givenchy. A to wiele wyjaśnia.

Kto jeszcze zmieścił się na podium? Jak można się domyślać, drugie miejsce zajął Inditex – właściciel Zary, Bershki, Pull & Bear czy Stradivariusa, trzecie – sportowa marka Nike. Zaskoczone?

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie