Poznajcie 5 marek uwielbianych przez ekofashionistki
źródło: Instagram.com/@reformation

Poznajcie 5 marek uwielbianych przez ekofashionistki

Jest teraz o nich głośno!
24.06.2018

Jeśli, martwiąc się o los naszej planety, postanowiłyście ubierać się wyłącznie w duchu mody zrównoważonej, ale... jeszcze nie wiecie od czego zacząć, przychodzimy z pomocą. I specjalnie dla Was przygotowałyśmy mały przewodnik po markach, które szyją swoje kolekcje właśnie w tym nurcie. Od dziś nie ma więc wymówek.

Jak kupować modę eko

1. Reformation

„Chodzenie nago jest najbardziej ekologiczną opcją, drugą jesteśmy my” – zapewnia marka. Podkreślając przy okazji, że korzysta wyłącznie z wysokiej jakości, przyjaznych środowisku tkanin, takich jak tencel, wiskoza  czy len oraz materiałów odzyskanych – z ubrań vintage oraz resztek magazynowych. W efekcie powstają ultrakobiece ubrania (z sukienkami na czele) skrojone tak, by subtelnie podkreślać sylwetkę.

 

Make it look easy in the Jager Jumpsuit.

A post shared by Reformation (@reformation) on

2. Gabriela Hearst

Jedna z ulubionych marek Emmy Watson – gwiazdy, która od jakiegoś czasu ubiera się wyłącznie w proekologicznym duchu i głośno o tym mówi, by popularyzować ideę. Gabriela Hearst to projektantka, która choć mieszka i tworzy w Nowym Jorku, pochodzi z Urugwaju. To właśnie tam nauczyła się miłości do natury (zwłaszcza, że wychowała się w rodzinnym gospodarstwie wśród koni, bydła i owiec) i zafascynowała tradycyjnym rzemiosłem.  Ręczna robota, dbałość o detale i spokojny, etyczny proces produkcji są więc dla niej ważniejsze niż chwilowe trendy, dzięki temu projektuje ubrania ponadczasowe.

 

3. NAK

Marka wegańskiego obuwia istniejąca od 2014 roku. Jej cel? Udowodnić, że aby powstały piękne buty, nie musi ucierpieć żadne zwierzę. I misję tę z sukcesami spełnia.

Stella McCartney krytycznie o branży mody

 

4. People Tree

Jedna z pierwszych proekologicznych marek, bo istniejąca już od ponad trzech dekad, czyli na długo przed tym zanim moda zrównoważona zaczęła być trendem. I jedna z niewielu, jeśli nie jedyna której produkty mogą poszczycić się certyfikatem World Fair Trade Organisation (to potwierdzenie, że ludzie szyjący ubrania za swoją pracę otrzymali godziwe wynagrodzenie). My People Tree odkryłyśmy... na Instagramie, gdzie na swoim profilu regularnie zamieszcza zdjęcia szczęśliwych ludzi – ubranych we wzorzyste sukienki, spodnie czy koszule o prostych krojach.

5. Wearso.

Polska reprezentacja wśród proekologicznych marek. Wszystkie ubrania powstają bowiem z dzianin z bawełny organicznej, czyli pozyskiwanej z upraw, na których nie używa się chemicznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych. Wśród nich prym wiodą oversizowe sukienki, tuniki, spodnie-kuloty czy bluzy. Wszystkie o intrygujących, awangardowych krojach.

 

+ DESERTNESS IS A STATE OF MIND + #organiccotton #Comfort #sustainable

A post shared by Wearso. (@wearso.organic) on

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie