Każda kobieta potrzebuje klasycznej białej koszuli. Podpowiadamy jak ją stylizować
fot. Getty Images

Każda kobieta potrzebuje klasycznej białej koszuli. Podpowiadamy jak ją stylizować

Nosiły ją ikony stylu, gwiazdy i trendsetterki. Zobacz, jak możesz ją nosić i Ty
08.07.2018

Biała koszula to must-have

Obok małej czarnej, niebieskich jeansów i czerwonych szpilek to chyba podstawowy element kobiecej szafy. Nawet jeśli nie wydaje się Wam to teraz tak oczywiste, postaramy się Was do tego przekonać. Biała koszula to jedna z tych rzeczy, która może uratować nas z wielu stylizacyjnych opresji. Jest bezpieczna, ponadczasowa, klasyczna a do tego może być elementem eleganckiego lub casualowego zestawu. Czego Chcieć więcej?

Biała koszula może być również niezwykle seksowna. I nie mówimy jedynie o tej za dużej, pożyczonej od chłopaka. Mowa tu o klasykach, które wciąż inspirują. Marilyn Monroe w jeansach i białej koszuli sfotografowana na planie „Skłóconych z życiem,” (1961 rok) przez Eve Arnold urzeka do dziś. Elizabeth Taylor w „Kotce na gorącym blaszanym dachu” (1958). Tak to właśnie gwiazdy takie jak Grace Kelly, Audrey Hepburn czy Katherine Hepburn na dobre wprowadziły je do kanonu damskiej mody.

 

 

Biała koszula odgrywała bardzo ważną rolę w emancypacji i wizerunku nowoczesnej kobiety. Diane Keaton z „Annie Hall”, Uma Thurman w „Pulp Fiction” czy Julia Roberts w „Pretty Woman”... Oprócz ważnych repizodów filmowych, biała koszula odegrała znaczącą rolę w kobiecej polityce. Stała się pewnego rodzaju uniformem, który dodawał kobietom pewności siebie.

„Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie porządną. białą koszulę” – Elizabeth Taylor.

W XIX wieku śnieżnobiała koszula stanowiła o zamożności i statusie społecznym. Dziś jest elementem codzienności każdej z nas, niezależnie od wieku czy pochodzenia. Co ciekawe to właśnie ona jest pierwowzorem klasycznego białego T-shirtu! Zatem jeśli jeszcze nie macie jej w swojej garderobie? Do dzieła!

 

 

#AnnieHall #WoodyAllen

Post udostępniony przez Best Film Scene (@best.film.scene)

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie