Dawid Tomaszewski lansuje niecodzienny motyw. Ten będzie hitem lata 2019
fot. materiały prasowe D. Tomaszewski

Dawid Tomaszewski lansuje niecodzienny motyw. Ten będzie hitem lata 2019

Zobaczcie co pokazał na pokazie w Berlinie
11.07.2018

Dawid Tomaszewski – kolekcja wiosna-lato 2019

Projektant zaprezentował właśnie swoją najnowszą kolekcję podczas tygodnia mody w Berlinie. Jak zwykle zachwycił. Jednak tym razem widać, że Dawid Tomaszewski wyszedł ze swojej strefy komfortu o krok, a może u więcej. Jego wysublimowana ekstrawagancja, z której znany jest od lat, wiosną i latem 2019 nabrała nowego smaku.

Wzór bauhaus to już jego znak rozpoznawczy. Dawid wykorzystuje go nie tylko w swoich projektach ubrań, ale i kosmetykach (jego limitowana linia stworzona dla Catrice), a nawet kolekcji mebli. Teraz ustrukturyzowanemu łańcuchowi bauhaus towarzyszy rafa koralowa, homary i kraby. Egzotyczny motyw, który będzie hitem wiosny i lata 2019.

„Parę lat temu byłem z mamą na Hawajach, niedawno oglądałem zdjęcia z tamtej podróży i zechciałem tam znów powrócić. Ta rafa kojarzy mi się właśnie z tym miejscem. A co do krabów, to wykorzystałem wzór tak zwanych niebieskich krabów. Te znowu przywiozłem w mojej pamięci z podróży do Omanu, gdzie biegały po plaży, były wszędzie. W nowej kolekcji jest też motyw Marrakeszu... Wszystkie inspiracje przywiozłem właśnie z podróży, podróży z moją mamą. To właśnie ona jest ważnym jej elementem – Lucyna Tomaszewska, która inspiruje podobnie jak egzotyczne wyjazdy”, komentuje specjalnie dla nas projektant.


fot. materiały prasowe

W kolekcji na wiosnę i lato 2019, Dawid Tomaszewski pokazał szeroki wachlarz trendów, ale i pomysłów na stylizację. Wśród najnowszych propozycji znajdujemy zarówno bardzo szlachetne tkaniny jak jedwab, ale również metaliczne materiały, cekiny, dzianiny, wełny, ale również PCV. Tu klasyka łączy się z futurystyką. Kolekcja jest fantastyczna!

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie