Meghan odgrzewa ponadczasowy krój z 1947 roku
fot. Getty Images

Meghan odgrzewa ponadczasowy krój z 1947 roku

Jak prezentowała się w stylowym „New Looku”?
10.07.2018

Meghan Markle w klasyce od Diora

Dwie pary książęce pojawiły się na dzisiejszej mszy w Westminster Abbey, by uczcić rocznicę powstania Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii – Royal Air Force. Księżna Kate, która wczoraj, podczas chrztu swojego najmłodszego syna, miała na sobie Alexandra McQueena, dziś również postawiła na ten brytyjski dom mody.

Zaś Meghan miała na sobie szytą na miarę, czarną sukienkę Diora z kopertówką i szpilkami w odcieniu nude – również z metką tego francuskiego klasyka. Świeżo upieczona księżna Sussex postawiła na prawdziwą klasykę, nawiązującą do kroju z 1947 roku. Christian Dior zaprezentował wtedy tak zwany „New Look”, który wyznaczył nowy kierunek w modzie kobiecej.

Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnia stylizacja Meghan przywołuje na myśl look Audrey Hepburn sprzed lat, niektórzy mówią, że jej kreacja została zaprojektowana przez Clare Waight Keller, dyrektor kreatywną Givenchy.

Czarna sukienka wykończona została dekoltem łódkowym, który Meghan Markle uwielbia. Delikatne ściągnięcie w talii (cieniutki paseczek jest subtelnym wykończeniem), a także rozkloszowany dół, tworzą ponadczasowy, niezwykle kobiecy krój, który niezmiennie od czasów powojenny ozdabia kobiety na całym świecie.

A jak Wam się podoba Meghan, księżna Sussex w czerni od Diora?

 

fot. Getty Images

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie