Ślubny savoir-vivre: czy wypada przyjść w czerni na wesele
fot. ImaxTree / FREE

Ślubny savoir-vivre: czy wypada przyjść w czerni na wesele

Styliści odpowiadają na ważne pytanie
08.08.2018

Czerń na weselu – czy wypada?

W swoje 37. urodziny Meghan Markle pojawiła się na ślubie bliskich znajomych przyjaciół jej męża –Charliegp Van Straubenzee'a i Daisy Jenks. Księżna wybrała na tę okazję niedrogą (jak na jej możliwości) sukienkę z plisami w kolorze czarnym. Od razu w mediach zawrzało... w końcu od lat zastanawiamy się, czy wypada na weselu pojawić się w kreacji o tej barwie?

„Nie mam nic do zakładania czerni na wesela. Nie uważam tego za niestosowne. O ile strój jest dopasowany do okazji to jego czarna barwa nie jest żadna przeszkoda. Sama często wybieram czerń na wesela”, komentuje specjalnie dla nas Daria Biedrzycka, stylistka Harper's Bazaar Polska. 

Kolor ponadczasowy, pasuje do wszystkiego, ale przeznaczony jest raczej na pogrzeby, niż wesela? Pewnie wciąż wiele z Was tak uważa. Styliści mówią całkowicie coś innego – w dzisiejszych czasach możemy nosić co nam się żywnie podoba. A czerń nie należy do weselnych faux pas. W końcu elegancka sukienka w tym kolorze z odpowiednimi dodatkami, wcale nie musi wydawać się smutna czy ponura.

 

Ślubne inspiracje 2018 – kolekcja Dior haute couture

 

Jeszcze jakiś czas temu była ona w złym tonie, podobnie jak: czerwień, ale teraz jest jak najbardziej dopuszczalna. Jeśli czujecie się w niej dobrze, znaczy, że jest to odpowiedni wybór. Na weselach unikajmy jedynie bieli – to dzień przeznaczony dla panny młodej. 

„Przyjęło się, że czerni na wesele się nie zakłada. Muszę przyznać, że sama staram się jej unikać przy takiej okazji, szczególnie wiosną i latem. Wydaje mi się jednak, że jeśli wesele nie jest bardzo eleganckie i formalne można założyć małą czarną, tym bardziej jeśli ktoś w mocnych kolorach lub pastelach nie czuje się dobrze. Natomiast zdecydowanie większym weselnym faux pas jest wybór białej kreacji”, dodaje Aleksandra Radkowska, stylistka magazynu HOTmoda.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie