Najnowszy projekt Stelli McCartney początkiem rewolucji w branży mody?
fot. Dave Benett/Getty Images dla Stelli McCartney

Najnowszy projekt Stelli McCartney początkiem rewolucji w branży mody?

O tych sneakersach mówią teraz wszyscy
12.08.2018

Chyba nie ma już nikogo, kto nie słyszałby o modzie zrównoważonej. W końcu to nie tylko silny obecnie trend, ale i (niestety) konieczność, jeśli nieobojętny jest nam los naszej planety. Nieustannie i konsekwentnie przypominają o tym choćby Vivienne Westwood czy Stella McCartney, a wtóruje im młode pokolenie, także polskich, projektantów mody. I nie rzucają słów na wiatr, tylko biorą sprawy w swoje ręce. Zwłaszcza, że z pomocą coraz częściej przychodzą im najnowsze technologie.

Czym jest moda zrównoważona i jak kupować modę eko?

Loop sneakers – innowacyjne buty od Stelli McCartney

Najlepszym przykładem są Loop sneakers – innowacyjne sportowe buty zaprojektowane przez Stellę McCartney, które projektantka zaprezentowała właśnie na swoim Instagramie. Model wyróżnia nie tylko świetny, nowoczesny design (w kilku wariantach do wyboru), ale – przede wszystkim – proekologiczne właściwości.

Buty są bowiem uszyte wyłącznie z ekologicznych tkanin i w pełni biodegradowalne. Między innymi dlatego, że do ich wykonania prawie w ogóle nie użyto szkodliwego dla środowiska kleju. Pod wpływem inspiracji klockami Lego projektantka postanowiła, że podeszwa i górna część buta przymocowane będą do siebie bowiem za pomocą specjalnych zatrzasków. Dzięki temu dwa elementy, w razie potrzeby,  łatwo można od siebie oddzielić. Jeśli więc górna część buta się zniszczy, będzie można ją wyrzucić (z uwagi na jej biodegradowalny charakter bez wyrzutów sumienia) a następnie wymienić na nową, w dalszym ciągu dysponując oryginalną podeszwą. Sneakersy będą mogły służyć nam więc latami. Zresztą, zobaczcie same jak to działa. My jesteśmy pod wrażeniem!

4 proste rzeczy, jakie warto robić, by ograniczyć zużycie plastiku

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie