Wygoda w szpilkach jest realna. Poznaj kilka sprawdzonych trików
fot. ImaxTree / FREE

Wygoda w szpilkach jest realna. Poznaj kilka sprawdzonych trików

Co zrobić, by wytrzymać w nich cały dzień?
29.08.2018

Jak odczuwać komfort, chodząc w szpilkach?

Sam Christian Louboutin powiedział, że „chodzenie w szpilkach to przyjemność i cierpienie w jednym”. Chyba żadna z nas nie zaprzeczy, że jest w tym twierdzeniu wiele prawdy. Nie zmienia to jednak faktu, że są sposoby na to, by ułatwić chodzenie w szpilkach. Specjalne wkładki, sposób chodzenia czy specjalistyczne spreje. My specjalnie dla Was wszystkie te triki składamy w jedną całość.

Przede wszystkim należy pamiętać, że długotrwałe noszenie wysokich obcasów może zranić nie tylko Twoje stopy, ale i biodra, kolana i plecy. Jednak są wśród Was takie, które mimo to nie mają zamiaru z nich rezygnować. Tym właśnie polecamy wybrać odpowiednie buty. Najlepsza wysokość szpilki to pięć centymetrów i mniej. Mimo, że najpiękniejsze są cienkie obcasy, to słupki są bardziej stabilne i komfortowe w chodzeniu. By wytrzymać cały dzień w butach w tym stylu postaw na niewysoki i grubszy obcas.

 

Czemu Meghan Markle chodzi w za dużych szpilkach?


Chodzenie w zakrytych butach może prowadzić do wrastających paznokci, skurczów czy stanów zapalnych, a także pogłębiać haluksy. Dlatego latem należy wybierać otwarte buty, sandały lub klapki na szpilce. Dzięki temu chociaż przez połowę roku nasze stopy będą odpoczywać.

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zawsze miej przy sobie buty na zmianę. Wygodne baleriny nie zajmą zbyt wiele miejsca w torebce, a mogą uratować nie jeden dzień.

Ważne jest również zabezpieczanie stóp przed urazami. Modne są ostatnio spreje, które tworzą powłokę ochronną, przeciwdziałającą odciskom i otarciom. Do tego w sklepach znajdziecie bogatą ofertę wkładek żelowych czy nakładek. Nawet jeśli wasze szpilki są bardzo wygodne, przydadzą się im wspomagacze. Hitem ostatnich miesięcy są amortyzujące nakładki na obcasy.

 

 

Ważne dla komfortu chodzenia w szpilkach jest również pielęgnacja. Jeśli skóra stóp jest odpowiednio zadbana i nawilżona jest mniejsze prawdopodobieństwo urazów i odcisków. Zaś najbardziej drastyczną, ale coraz bardziej popularną formą jest wstrzykiwanie w podeszwy stóp botoksu. Tak, podobno większość gwiazd poddaje się temu zabiegowi. Botoks paraliżuje łączenia nerwowe w spodach dzięki czemu nie czujemy bólu... Jakieś chętne?

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie