5 rzeczy, które dotychczas warto wiedzieć o New York Fashion Week

5 rzeczy, które dotychczas warto wiedzieć o New York Fashion Week

Najważniejsze wydarzenie dla branży trwa w najlepsze
09.09.2018

Nowy Jork żyje teraz tylko modą (a my razem z nim!). Trzy dni temu rozpoczął się tam bowiem New York Fashion Week, podczas którego projektanci prezentują swoje kolekcje na wiosnę-lato 2019. Pokazy potrwają do 14 września. O najważniejszych wydarzeniach imprezy będziemy informować Was na bieżąco (także na naszym Instagramie). Już teraz zapraszamy również na livestreaming z pokazu Caroliny Herrery, który na łamach HarpersBazaar.pl wystartuje już jutro o godzinie 16.00. Tymczasem przedstawiamy szczególne momenty nowojorskiego tygodnia mody, które miały miejsce do tej pory. Co zrobiło na nas (i nie tylko na nas) szczególne wrażenie?

Najważniejsze momenty New York Fashion Week SS19

1. Imprezę otworzył pokaz Toma Forda. I trzeba przyznać, że projektant ustawił pozostałym wysoką poprzeczkę. Pokazał bowiem to, co w jego twórczości najlepsze. Był seks, był glamour i była elegancja, a wszystko to pod postacią świetnie skrojonych ubrań podkreślających sylwetkę (przede wszystkim kobiecą, choć w kolekcji nie zabrakło także modeli dla panów) – z wysokogatunkowych tkanin i w wysmakowanych, oryginalnych kolorach: rozbielonych fioletach, beżach, bieli i czerni. A na pierwszy plan wysuwały się ultramodne także w tym sezonie naturalne skóry i drapieżne wzory. Furorę zrobiły także modelki: Joan Smalls, Gigi Hadid czy niekwestionowana gwiazda – Kaia Gerber.

Fot. Getty Images

2. Nie mniejsze wrażenie zrobiły na nas modelki na pokazie Ralpha Laurena – zwłaszcza, że nie zabrakło polskiej reprezentacji. Na wybiegu zobaczyliśmy zarówno top modelkę Anję Rubik, jak i niedawne odkrycie – Michelle Gutnecht. Miło nam tym bardziej, że był to wyjątkowy, bo jubileuszowy pokaz marki, podczas którego świętowano 50 lat jej obecności na rynku. Nie dziwi więc, że wśród gości spotkać można było: Stephena Spielberga, Marthę Stewart, Kanyego Westa, Oprah Winfrey, Anne Hathaway czy Hilary Clinton! Z pierwszego rzędu oklaskiwali: polówki w paski, klasyczne jeansy i kardigany preppy, czyli najbardziej charakterystyczne dla mistrza projekty, wystylizowanę na ultrapopularną obecnie (i zgodną z amerykańską tradycją) kowbojską modłę. To było coś!

Fot. ImaxTree / agencja Free

3. W trakcie nowojorskiego tygodnia mody uhonorowano tragicznie zmarłą w czerwcu tego roku projektantkę Kate Spade. Na pokazie stworzonej przez niej marki (z którą ona sama nie była związana już od 2007 roku) nie mogło zabraknąć różu, brokatu i żywych kolorów, które przez lata były znakiem rozpoznawczym Kate. Siedzący w pierwszych rzędach goście dostali też karteczki z napisem „She left a little sparkle everywhere she went” („zostawiała za sobą blask, gdziekolwiek się pojawiła”) – w nawiązaniu do osobistego motta projektantki.

Fot. Imaxtree / agencja Free

4. Na wybiegu nie zabrakło także manifestów politycznych. Zdecydował się na nie choćby Jeremy Scott, który na ubraniach z najnowszej kolekcji nadrukował hasła, takie jak: Peace (pokój), Revolt (rewolta), Resist (opór) oraz Hope (nadzieja), a w finale show wyszedł ubrany w koszulkę z napisem „Tell your senator NO on Kavanaugh” (zajmując tym samym stanowisko w sprawie, którą żyje teraz Ameryka).

Fot. ImaxTree / agencja Free

5. Podczas nowojorskiego tygodnia mody obyła się także impreza amerykańskiej edycji naszego magazynu. ICONS by Carine Roitfeld, jak co roku przyciągnęło najznamienitsze gwiazdy: Bellę i Gigi Hadid, Christinę Aguilerę, Alessandrę Ambrosio, Coco Rochę, Cardi B i inne. Zobaczcie, jak były ubrane.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie