7 dominujących trendów na wiosnę-lato 2019 podpatrzonych podczas New York Fashion Week
Longchamp, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

7 dominujących trendów na wiosnę-lato 2019 podpatrzonych podczas New York Fashion Week

W co warto zainwestować już teraz?
13.09.2018

Nowojorski tydzień mody właśnie dobiegł końca. A to oznacza, że możemy już zrobić pierwsze podsumowanie tendencji, które będą obowiązywać w sezonie wiosna-lato 2019. I mamy dla Was dobrą wiadomość – rewolucji nie będzie. Niektóre z nich pewnie już goszczą w Waszych szafach, inne dołączą zbliżającej się jesieni. Co nie znaczy, że nie pojawią się żadne nowości. Spośród wszystkich propozycji projektantów wybrałyśmy 7 najważniejszych trendów. Oto one.

W co warto zainwestować już teraz, by być modną jesienią?

Co będzie modne w sezonie wiosna-lato 2019?

1. Neonowe kolory

Różowy, żółty, zielony, niebieski i – najpopularniejszy – pomarańczowy. Wszystkie obowiązkowo w wydaniu fluo. Escada, Jeremy Scott czy Sies Marjan nie chcą, byśmy zniknęły w tłumie. Kolory lansują w wydaniu eleganckim i monochromatycznym, na przykład w formie damskich garniturów albo sportowym – na kurtkach przeciwdeszczowych, parkach czy bluzach neonowe kolory występują po kilka jednocześnie.

Escada, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Jeremy Scott, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Sies Marjan, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

2. Pastele

Jeśli jednak macie nieco bardziej subtelną naturę, jest dla Was alternatywa. Równie modne co kolory żywe i energetyczne są także rozbielone odcienie. One jednak nie lubią konkurencji i najlepiej czują się w wydaniu total look, ewentualnie – w parach. Inspiracją niech będą pokazy Tibi czy Marca Jacobsa.

Tibi, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Sies Marjan, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

3. Cętki (i inne drapieżne wzory)

Jeśli zastanawiacie się, w co warto zainwestować tej jesieni, nie wahajcie się dłużej – postawcie na ubrania i dodatki w lamparcie cętki. Pewne jest bowiem, że dominujący trend nadchodzącego sezonu przetrwa do wiosny. Podziękujcie m.in. Tomowi Fordowi, Calvinowi Kleinowi oraz Longchamp.

Spódnica, która jest hitem wakacji, przyda się także jesienią

Tom Ford, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Longchamp, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

4. Rowerowe spodenki

Kolejny trend popularny obecnie, który zostanie z nami na dłużej? Szorty (a może raczej legginsy?), jakie przed laty nosiła Lady Di, a dziś równie często zakłada Kim Kardashian. Mowa o elastycznych spodenkach – najczęściej długości do połowy uda, w jakich trenują cykliści. Na wybiegach nowojorskiego tygodnia mody lansowali je: John Elliot czy Maryam Nassir Zadeh.

Maryam Nassir Zadeh, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

John Elliott, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

5. Siatka

Do toreb na zakupy przyszłorocznej wiosny dołączą także siatkowe sukienki, spódnice i bluzki. To pomysł Phillipa Lima, Cuchnie czy Dion Lee.

Cushnie, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Dion Lee, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

6. Sweter oversize w duecie ze spódnicą

Albo bluza założona na sukienkę. Grunt, by góra była obszerna, nonszalancka, a nawet sportowa, a dół – kobiecy, zwiewny i elegancki. Sweter niech zdobią rzeźbiarskie sploty, bluzę – ciepły kaptur, a spódnicę lub sukienkę – dekoracyjne wzory lub plisy. Zresztą, zobaczcie same:

Calvin Klein, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Coach, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Coach, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

7. Western

Dziki Zachód wciąż inspiruje projektantów. Nie chcą się z nim rozstać: Coach, Michael Kors, Lonchamp czy Zimmermann. Ani tym bardziej my! Nie żegnamy więc frędzli, zamszowych kurtek czy powłóczystych maksi. Ani ręcznie robionych haftów.

Longchamp, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Coach, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie