Za sprawą Chanel moda plażowa już nigdy nie będzie wyglądać tak samo
Chanel, wiosna-lato 2010 / fot. ImaxTree / agencja Free

Za sprawą Chanel moda plażowa już nigdy nie będzie wyglądać tak samo

Gwiazdą ostatniego pokazy była...Pamela Anderson!
02.10.2018

Dotychczas wydawało nam się, że to Anthony Vaccarello zaszalał, gdy podczas swojego ostatniego pokazu dla Saint Laurent, kazał swoim modelkom chodzić po wodzie. Okazuje się jednak, że to nic w porównaniu z ekstrawagancją, na jaką pozwolił sobie Karl Lagerfeld. Projektant, stojący na czele domu mody Chanel, na potrzeby prezentacji kolekcji na wiosnę-lato 2019 wybieg paryskiego tygodnia mody zamienił bowiem... w plażę. Była więc nie tylko woda, ale i piasek. Bardzo dużo piasku. A także małe drewniane chatki, podobne do tych z tropikalnych wysp oraz pomost, po którym Lagerfeld przeszedł się w finale show. 

Chanel, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Chanel, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Pokaz kolekcji Chanel na wiosnę-lato 2019 

A skoro tak, nie mogło zabraknąć nawiązań do „Słonecznego patrolu”. Gwiazdą show została więc sama Pamela Anderson!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Merci @karllagerfeld J’adore #chanelbythesea

A post shared by The Pamela Anderson Foundation (@pamelaanderson) on

Zaskoczeń było jednak więcej. Najlepszy przykład? Po raz pierwszy chyba w historii Chanel modelki ( w tym Polka Michelle Gutnecht) po wybiegu przechadzały się boso! Co nie znaczy, że dom mody przyoszczędził na obuwiu – klasyczne klapki z widocznym monogramem Chanel oraz sandałki na plastikowym przeźroczystym słupku modelki trzymały po prostu w dłoniach (jak na plaży na ogół bywa). A oprócz nich w rękach miały także torebki: pakowne siatkowe shopperki, futrzane listonoszki czy okrągłe szkatułki łudząco podobne do ulubionych przez dzieci nadmuchiwanych piłek (tyle że na złotym łańcuszku). Prawdziwym hitem były jednak torebki noszone podwójnie! W oko wpadły nam także słomkowe kapelusze – z szerokim i postrzępionym rondem, albo – nowość – czapki z daszkiem w słomianym wydaniu. I coś nam się wydaje, że pod względem popularności mogą przebić nawet tegoroczne propozycje Jacquemusa.

10 ekscentrycznych zwyczajów Karla Lagerfelda

Chanel, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Chanel, wiosna-lato 2019 / fot. ImaxTree / agencja Free

Wśród ubrań także zapanowała swoboda. Obok kostiumów kąpielowych (noszonych w duecie z szerokimi jeansami) pojawiły się także sportowe bluzy w multikolorze oraz – hit nadchodzącego sezonu – elastyczne spodenki cyklisty (do wyboru wzorzyste albo jednokolorowe, czarne). Co nie znaczy, że zabrakło charakterystycznych dla marki elementów garderoby z tweedowymi garsonkami na czele. Tym razem jednak, w nawiązaniu do męskiej garderoby, marynarki przyjęły rozmiar XXL. Pojawiły się także transparentne, falbaniaste sukienki (w wersji mini lub midi) – idealne, gdy prosto z plaży zechcemy pójść na przyjęcie. Karl Lagerfeld nie byłby bowiem sobą, gdyby nawet czemuś tak niezobowiązującemu jak moda plażowa, nie dodał szyku i elegancji. A my jesteśmy na tak! 

Więcej zdjęć z pokazu znajdziecie w naszej galerii.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie