Polska marka udowadnia, że można podążać za trendami, będąc indywidualistką
Vicher, jesień-zima 2018/19 / fot. Łukasz Pukowiec

Polska marka udowadnia, że można podążać za trendami, będąc indywidualistką

Tak ubierałaby się współczesna Frida
09.10.2018

Jeśli macie wrażenie, że wszystko co modne... wygląda tak samo, na pewno nie miałyście jeszcze okazji poznać polskiej marki. Vicher. Jej założycielki, siostry – Kasia i Inez to dwie artystyczne dusze. Pierwsza jest absolwentką warszawskiej Katedry Mody, druga – projektowania ubioru na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Nie dziwi więc, że postawiły sobie za cel ubierać indywidualistki (i marzycielki). I do perfekcji opanowały sztukę żonglowania trendami tak, by uzyskać efekt, jakiego jeszcze nie było. Dowód? Najnowsza kolekcja marki na jesień-zimę 2018/19, którą na nostalgicznych zdjęciach uchwycił Łukasz Pukowiec. Kampanię marki pokazujemy jako pierwsi!

Vicher, czyli zdolne siostry wchodzą na polski rynek

Kampania Vicher na jesień-zimę 2018/19

Tym razem projektantki zainspirowały się Marrakeszem, tworząc garderobę dla współczesnej Berber Girl – pięknej i chodzącej z głową w chmurach, a przy tym zadziornej, charakternej i odważnej. Ubrania z powodzeniem mogłaby więc nosić także dzisiejsza Frida. Zwłaszcza, że w najnowszej kolekcji Vicher znaleźć można powłóczyste maksi z falbanami, kimonowe narzutki w kwiatowe wzory ( i uszyte z tej samej tkaniny spodnie i chusty z frędzlami) czy multikolorowe obszerne swetry, będące już znakiem rozpoznawczym marki. Na fali powrotu mody z lat 70. pojawiają się także ciepłe kożuszki, a pod wpływem inspiracji Diorem – koszule z aksamitnym fontaziem, kapelusze z szerokim rondem i etniczne sukienki.

Vicher, jesień-zima 2018/19 / fot. Łukasz Pukowiec

Na pierwszy plan wychodzą czekoladowe brązy i ogromne grochy. Naszą uwagę zwróciły jednak także aksamitne garnitury czy kamizele z podkreślonymi ramionami. W kolekcji, mimo, że bardzo barwnej i kobiecej, nie brak bowiem zapożyczeń z męskiej szafy. Smaczkiem są autorskie ilustracje przeniesione na tkaniny. Wszystko to składa się w eklektyczną, ale bardzo intrygującą całość nie do podrobienia. Przekonajcie się, zaglądając do naszej galerii.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie