Znana modelka o tym, co warto mieć w szafie, by zawsze wyglądać dobrze
Mango Committed, jesień-zima 2018/19 / fot. materiały prasowe

Znana modelka o tym, co warto mieć w szafie, by zawsze wyglądać dobrze

Rozmawiamy z Saskią de Brauw, gwiazdą najnowszej kampanii Mango Committed.
15.10.2018

Jej krótkie włosy i androgyniczny wygląd sprawiają, że zapada w pamięć na długo. Nie dziwi więc, że pracowała dla największych światowych domów mody i projektantów: Lanvin, Marca Jacobsa, Chanel, Balmain, Isabel Marant... – można by wymieniać w nieskończoność. Teraz holenderska modelka, Saskia de Brauw, została twarzą najnowszej kampanii Mango – promującej ekologiczną kolekcję Committed na jesień-zimę 2018/19. I z tej okazji zgodziła się odpowiedzieć na kilka pytań – nie tylko dotyczących kolekcji, ale i tego, co nosi prywatnie. A także swojej działalności artystycznej. Możecie bowiem nie wiedzieć, że będąc u szczytu kariery, zrobiła sobie przerwę od modelingu, by studiować sztukę na Gerrit Rietveld Academie w swoim rodzinnym Amsterdamie.

Alexa Chung postawiła na marynarkę ze znanej sieciówki

Mango Commited, jesień-zima 2018/19 / fot. materiały prasowe

Saskia de Brauw, twarz kolekcji Mango Committed w rozmowie o stylu

Jaka rzecz z najnowszej kolekcji Mango Commited, której zostałaś twarzą, jest twoją ulubioną?

Trudno mi ograniczyć się do jednej rzeczy, podoba mi się cała kolekcja. Proste formy, piękne materiały i stonowane kolory inspirowane naturą – to właśnie takie rzeczy można znaleźć także i w mojej garderobie.

Jak odnalazłaś swój styl i jak byś go opisała?

Lubię ubrania, w których jest mi wygodnie – bez zbędnych ozdób czy wzorów. Muszą być praktyczne, bo prowadzę aktywny tryb życia – jeżdżę na rowerze, czy biegam za swoim dzieckiem. Ubrania powinny także do nas pasować, sprawiać, że czujemy się piękniejsze. Te uszyte z naturalnych tkanin sprawdzają się w tej roli doskonale.

Czego o stylu nauczyłaś się pracując jako modelka? Jaka jest najlepsza rada, jaką mogłabyś dać?

Zawsze miej w szafie porządne ubrania typu basic i... dużo butów (o różnych fasonach). To właśnie buty są kluczem do sukcesu. I jeszcze jedno – jeśli nie chcesz, by rękawy opadały ci z ramion, użyj... elastycznej gumki.

Mango Commited, jesień-zima 2018/19 / fot. materiały prasowe

Czym według ciebie jest dobry styl?

To coś, z czym niektórzy ludzie po prostu się rodzą! By go mieć nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, chodzi o to, by nosić ubrania po swojemu, w sposób nie do podrobienia.

Jesteś nie tylko modelką, ale i artystką wizualną. Jak wpływa to na twoje podejście do mody?

Dzięki pracy modelki mogę być artystką i odwrotnie. Ostatni projekt, nad którym pracowałam, to był krótki film na temat wolnego i szybkiego spaceru - bezpośredni wyniki moich podróży do Nowego Jorku z początków kariery.

Kiedy pozuję, myślę już obrazami, dzięki temu wiem, jak poruszać się przed obiektywem. W głowie mam całe archiwum zdjęć i obrazów! Pomaga mi moja wiedza z historii sztuki. Mój życiowy partner jest fotografem – zdjęcia i obrazy towarzyszą mi więc na co dzień.

4 trendy, które będą królować w sezonie jesień-zima 2018/19 

Co kupiłaś za swoją pierwszą gażę modelki?

Płaszcz Ricka Owensa. Dziś ma już sporo dziur, ale wciąż go kocham. Myślę, że warto nosić ubrania przez długi czas – między innymi właśnie z uwagi na środowisko.

Mango Commited, jesień-zima 2018/19 / fot. materiały prasowe

Dlaczego zgodziłaś się wziąć udział w najnowszej kampanii Mango, właśnie z uwagi na ekologiczny charakter kolekcji?

Tak. Los środowiska leży mi na sercu, dlatego bardzo się cieszę, że coraz częściej myślą o nim także duże marki. Tkaniny wykorzystane przez Mango w tej kolekcji są w pełni ekologiczne – tencel czy wełna z odzysku są po prostu świetne. Cała kolekcja jest zresztą bardzo dobra.

Mango Commited, jesień-zima 2018/19 / fot. materiały prasowe

Jesteście ciekawi co w niej znajdziecie? Eleganckie koszule i bluzki o ascetycznych krojach, czasem – zdobione ultramodnymi kropkami jak spod pędzla malarza, sukienki z dekoltem w serek, klasyczne marynarki, szerokie spodnie i asymetryczne spódnice. A także buty – od loafersów po kozaki z szeroką cholewą oraz biżuterię. Wszystkie modele znajdziecie w naszej galerii.

To już czwarta kolekcja Mango Committed, czyli w całości uszyta z tkanin przyjaznych środowisku. Tym razem – z biodegradowalnego Tencelu, ale i wełny czy wiskoy z recyklingu. My jesteśmy zachwycone!

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie