Nenukko ma już 10 lat! Jubileuszową kolekcje zaprezentuje ... w Tokio
Nenukko, „Full circle” / fot. Przemysław Brynkiewicz

Nenukko ma już 10 lat! Jubileuszową kolekcje zaprezentuje ... w Tokio

U nas zobaczycie ją po raz pierwszy.
18.10.2018

Odkąd tylko się pojawiła, ta polska marka udowadnia, że streetwear może być nie tylko wygodny, ale i dobrze zaprojektowany – w minimalistycznym duchu, z poszanowaniem środowiska i z designerskim sznytem, objawiającym się w udanych eksperymentach z proporcjami i dbałości o najmniejsze detale. I robi to konsekwentnie już od 10 lat! Przypomina o tym najnowsza, jubileuszowa kolekcja „Full circle”, którą mamy przyjemność pokazać wam jako pierwsi.

Nenukko / fot. Przemysław Brynkiewicz

Polska marka zrobiła furorę w Holandii

Nenukko pokaże swoją kolekcję w Tokio

Na żywo od dziś do 20 października będzie można oglądać ją także... w Tokio! Dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza, działającego pod marką Culture.pl, a także Instytutu Polskiego w Tokio, Nenukko zaprezentuje ją bowiem w ramach indywidualnego showroomu w czasie trwania Japan Fashion Week. Lokalizacja wybrana jest nieprzypadkowo – japońska estetyka od zawsze inspirowała markę, która w jubileuszowej kolekcji sięgnęła po patchwork – mający głęboką tradycję w japońskiej kulturze i... zgodny z najświeższymi światowymi trendami. „Składanie patchworku w całość jest terapeutyczną metodą porządkowania przeszłości, która skłania do rewizji własnych dokonań i otwiera pole do nowych interpretacji” – możemy przeczytać w informacji prasowej. Nie dziwi więc, że swoją jubileuszową kolekcję, Nenukko postanowiło oprzeć właśnie o patchwork. Najpierw sięgnęło jednak do swoich archiwów, by z każdej kolekcji wybrać najbardziej charakterystyczne elementy – dominujące motywy i, przede wszystkim, fragmenty wykorzystanych na przestrzeni ostatniej dekady tkanin (dominują bawełniane popeliny i batysty). Odnajdziecie je w każdym z nowych projektów marki. Dla projektantki marki to nie tylko podróż sentymentalna, ale i zwrócenie uwagi na problem nadprodukcji w branży mody – i chęć jak najbardziej świadomego i odpowiedzialnego wykorzystywania surowców – w trosce o środowisko naturalne. A także – nowe wyzwanie twórcze, któremu, nie mamy wątpliwości, projektantka sprostała w stu procentach.

Jubileuszowa kolekcja Nenukko „Full circle”

W kolekcji znajdziecie zdekonstruowane koszule, nierzadko pełniące rolę sukienki, kimonowe wdzianka, szerokie spodnie z zakładkami i wysokim stanem, a także bluzki i spódnice – po raz pierwszy w historii marki zdobione falbanami (co ciekawe, w ascetycznym, architektonicznym wydaniu). A wszystko to, w ulubionych przez Nenukko fasonach oversize. Dominują biel, czerń i granaty, tym razem od czasu do czasu przełamane wyrazistą kratą (w końcu to jeden z najpopularniejszych wzorów tego sezonu). Warstwowe stylizacje potrafią zaintrygować – formą przypominając rzeźby. Przekonajcie się, zaglądając do naszej galerii. Sto lat Nenukko! Oby tak dalej.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie